Policejní pátrání

Kateřina (16) utekla i s několikadenní dcerou. Obě našli, jsou v pořádku

Policie
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
11.10. 2020 21:14
Téma:

Policisté pátrali po 16leté Kateřině R., která utekla z výchovného ústavu v Moravském Krumlově. Odešla i s teprve několikadenní dcerou. Pátrání má po několika dnech šťastný konec.

"Chtěli bychom vás požádat o stažení zveřejněného pátrání po 16leté dívce (svěřenkyni z výchovného ústavu) a jejím dítěti ze Znojemska, o které jsme požádali 8. října. Kolegové z Jihomoravského kraje nám sdělili, že dívka i s dítětem jsou v pořádku a pátrání je odvoláno," informoval v pátek odpoledne mluvčí olomoucké policie Libor Hejtman.

 

Nezletilá matka utekla i s novorozenou dcerou z výchovného ústavu v Moravském Krumlově, policisté vyhlásili celostátní pátrání. Dívku s miminkem hledali od minulého úterý.

 

"Policisté předpokladají, že by se měla v současné době pohybovat s otcem jejího dítěte v Olomouckém kraji, odkud pochází," uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková. Nebylo ale vyloučeno, že se pohybuje na kterémkoliv jiném místě v Česku.

 

Hledaná dívka má asi 161 centimetrů vysokou, obézní postavu, hnědé oči a černé rovné vlasy. Na levé ruce má jizvu od sebepoškozování. Naposledy na sobě měla bílou sukni a černou halenku.

 

 

"Policisté přijmou jakékoliv informace týkající se hledané dívky a novorozence na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně," vyzvala Koryťáková.

Související témata:
TN.cz