klamání spotřebitele

Kaufland nabízel falšovaný kečup! Měl o 30 procent méně rajčat

Falešný kečup z Kauflandu
Zdroj: Státní zemědělská a potravinář. inspekce
Falšovaný kečup
Téma:

Přes třicet procent rajčat chybělo oproti etiketě v kečupu značky K-Classic, který nabízel obchodní řetězec Kaufland. Laboratorní analýzou to zjistili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), kteří nyní chtějí prohřešek ztrestat pokutou.

Zatímco podle obalu měl výrobek obsahovat 220 gramů rajčat na 100 gramů kečupu, ve skutečnosti byl obsah rajčat daleko nižší - a to pouhých 152 gramů. Rozdíl byl tak více než třicetiprocentní!

 

Vzorek odebrali kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v Kauflandu ve Dvoře Králové nad Labem. Konkrétně se jedná o výrobek:

K-Classic Tomato Ketchup hot, Rajčatový kečup ostrý pasterovaný, v balení 500 ml (555 g) a s označením data minimální trvanlivosti do 27. 6. 2018, prodávající: Kaufland Česká republika v.o.s., vyrobeno v Polsku.

 

 

"S kontrolovanou osobou SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty. Informace na obalu zásadním způsobem klamala spotřebitele o obsahu klíčové složky určující charakter této potraviny," oznámil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

lud TN.cz