Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Šéf pražské policie

Kauza Čapí hnízdo: Policisté, kteří vyšetřují Babiše, promluvili

Andrej Babiš
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Andrej Babiš

Ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Miloš Trojánek se postavil za vyšetřovatele, který pracuje na kauze Čapí hnízdo. Podle Trojánka se jedná o jednoho z nejzkušenějších detektivů a policie rozhodně nepracuje na politickou objednávku.

K tomu, aby se veřejně vyjádřil, přiměl krajského policejního šéfa tlak vyvíjený na vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo. Šéf pražských policistů Miloš Trojánek uvedl, že se "některé osoby" snaží prostřednictvím médií zdiskreditovat a znevěrohodnit vyšetřovatele, který na kauze pracuje.

 

Policie ve čtvrtek zaslala Poslanecké sněmovně žádost o vydání dvou poslanců, šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a předsedy poslaneckého klubu a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka, k trestnímu stíhání. Žádost souvisí s údajným zneužitím dotace na farmu Čapí hnízdo. Babiš i Faltýnek obvinění odmítají.

 

Babiš TV Nova řekl, že jde o "poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému mě zlikvidovat a dlouhodobě plánovanou akcí mě kriminalizovat," uvedl bývalý ministr financí. Na policii byl původně vypovídat jako svědek, to, že jej teď policie obviňuje, jej překvapilo.

 

 

 

"Jsem nepříjemně překvapen snahou některých jednotlivců, kteří se snaží celé prověřování této kauzy zpochybnit a zpolitizovat. Proti tvrzením, že pražská policie v této věci pracuje na jakousi politickou objednávku, se důrazně ohrazuji. Policisté krajského ředitelství, v jehož čele stojím, byli a jsou apolitičtí a řídí se výhradně zákony této země," uvedl v prohlášení na stránkách policie krajský ředitel Trojánek.

 

"Stran vyšetřování kauzy Čapí hnízdo je pražská policie dlouhodobě pod tlakem médií i veřejnosti. K celé věci nutno dodat, že průběh prověřování dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze a v nedávné době skončilo dohledovou prověrku Vrchní státní zastupitelství v Praze. Dozorový státní zástupce byl srozuměn i s posunem v prověřování a informován o předání žádosti o udělení souhlasu s trestním stíháním poslanců poslanecké sněmovně," uvedl Trojánek.

 

"V této souvislosti kategoricky odmítám spekulace o jakémsi načasování a snaze o ovlivnění výsledků nadcházejících voleb. Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo patří mezi nejzkušenější pracovníky odboru hospodářské kriminality. Osobně si ho za jeho profesionalitu a vysoké pracovní nasazení nesmírně vážím a má mou plnou důvěru," brání vyšetřovatele Trojánek.
 

Andrej Babiš se nechce vzdát poslaneckého mandátu, více v reportáži:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lady Dee šokovala vyjádřením k vládní krizi: Hrubě urazila Babiše a Sobotkovi vyznala lásku!

Žák 5. třídy napsal sloh o tom, co si myslí o Zemanovi a Babišovi! To nemá chybu

vbo TN.cz