kauza díkBB

Českým Twitterem otřásá skandál. Lidé půjčili peníze a už je neviděli

Podvod
Zdroj: Twitter
Na uživatelku twitteru .B. B. si lidé stěžují, že je okradla
Téma:

Českým twitterem otřásá skandál. Desítky uživatelů se pod hashtagem dikBB ozývají, že byli podvedení a okradeni uživatelkou .B.B. Mladá žena, která vystupuje pod touto přezdívkou, se stala součástí twitterové komunity, dokonce se zúčastňovala osobně jejich setkání. Teď se lidé svěřují s tím, že si od mnoha z nich napůjčovala peníze, které ale nikdy nevrátila. Má jít nejméně o stovky tisíc korun.

Rozsáhlá kauza s hastagem #dikBB koluje od středy na českém twitteru. Lidé začali upozorňovat na účet .B. B., ze kterého slečna, která používá tuto přezdívka, údajně připravila o velké finanční částky několik z nich. Peníze, které si od nich .B. B. půjčila, už nikdy nevrátila.

 

Mladá žena kontaktovala dotyčného, seznámila se s ním a poté mu začala říkat různé příběhy, aby od něho získala peníze. Někteří uvedli, že jim řekla o rakovině. Dalším zase tvrdila, že jí umřel přítel, je nemocná nebo nemá na letenku. Když pak nastal termín vrácení peněz, už se neozvala a nereagovala na zprávy.

 

 

Některým se peníze podařilo získat zpět poté, co vyhrožovali například právníkem. Někteří muži se dokonce do ženy zamilovali a i přesto, že přišli o nějaké peníze, tak ničeho nelitují. "Byla to docela rána. Potkávali jsme se i několikrát do týdne…Investovaných peněz tolik nelituji…užil jsem si za ně svoje," napsal p. L. na Twitteru.

 

"Kauza blonďaté běhny" jak někteří píší na Twitteru se rozjela ve velkém a objevují se další lidé, které žena okradla. Slečna také pod jiným jménem zorganizovala oslavu a oslovila lidi, aby jí na ni přispěli a pomohli ji koupit kolo a další věci. 

 

 

Mladá žena také psala do magazínu Surinam, ve kterém řada uživatelů Twitteru publikuje své texty. "Ona s námi příležitostně spolupracuje jako externí dodavatel, především jako copywriter. Píše příspěvky do našeho online magazínu Surinam. Kauza, která se nyní probírá v souvislosti s jejím soukromým profilem na Twitteru, nijak nesouvisí s naší společností," řekla pro TN.cz Blanka Mikulová, marketingová manažerka Surinam.

 

Co se týče budoucí spolupráce, nemá magazín zatím jasno. "Nerada bych nyní spekulovala. Je to pro nás nová a citlivá záležitost, navíc jsme ji ještě ani nestihli s ní probrat, neznáme její vyjádření. Do našeho online magazínu Surinam přispívala pravidelně hlavně na jeho začátku. V poslední době už jen zřídka, naposledy v říjnu. Uvidíme, jak se situace vyvine," dodala Mikulová.

 

Přestože na twitteru řada uživatelů píše, že by měli kontaktovat policii, podle policejní mluvčí Andrey Zoulové tak zatím nikdo neučinil. Pokud se lidé cítí podvedeni, měli by se na policii obrátit.

 

Ke kauze se vyjádřila také nezisková organizace Dobré víly dětem, se kterou slečna úzce spolupracovala. "Rády bychom se vyjádřily ke kauze #díkBB. Slečna u nás působila jako dobrovolnice od letošního léta. Udělala pro děti mnoho dobrého," napsaly ve svém prohlášení Dobré víly. 

 

"Z Twitteru jsme se dozvěděly včera pozdě večer šokující zprávy a nyní interně řešíme další kroky. Věříme, že tyto mimořádné události, které se rozkryly a ublížily mnoha lidem, nebudou mít vliv na to, co děláme," dodaly Dobré víly. 

 

Mladá žena, která za profilem .B.B. stojí, se ozvala redakci Lidových novin. Podle ní jde o velké nedorozumění. „Je to začarovaný kruh, do kterého se může dostat spousta jiných lidí. Půjčila jsem si nějaké peníze, to je pravda. Ale není to tak, že bych je nechtěla vracet,“ řekla serveru Lidovky.cz.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz