Pád mostu na koleje

Kauza Studénka nekončí. Krajský soud zrušil osvobozující verdikt

Téma:

Krajský soud v Ostravě oficiálně potvrdil, že zrušil rozsudek novojičínského soudu v kauze pádu železničního mostu ve Studénce, který všechny obžalované zprošťoval viny. Neštěstí si před 10 lety vyžádalo osm životů. Více informací má Jan Socha.

Všech deset obžalovaných loni v prosinci uniklo trestu, když soud v Novém Jičíně vynesl pro některé překvapivý rozsudek.
Podle tamního soudce prý nebylo jasné, že obžalovaní skutečně mohli za pád mostu, při kterém zemřelo osm lidí.

 

Teď už je jasné, že se celý soudní proces bude znovu opakovat. Krajský soud totiž případ neveřejně projednával kvůli odvolání státního zástupce, který pro všechny obžalované požadoval tresty až do výše šesti let.

 

Kauza se tedy vrací opět k okresnímu soudu v Novém Jičíně. Podle informací TV Nova se bude doplňovat dokazování v celém případě. Zřejmě samotné příčiny pádu mostu, tak podílu viníků na neštěstí. Zatím ale není jasné, kdy bude nové hlavní líčení nařízeno.

 

 

Od tragédie ve Studénce letos uběhlo deset let. Přesně 8. 8. 2008 mezinárodní rychlík narazil do zhroucené mostní konstrukce. Zemřelo osm lidí, dalších téměř sto bylo zraněno. Někteří mají doživotní následky.
 

vbo, Jan Socha TN.cz