Cestujeme bezpečně

Káva 500 metrů nad zemí! Dubaj má nově nejvyšší vyhlídku světa

Vyhlídka The Lounge v Dubaji
Zdroj: Dubai Tourism
The Lounge je nově nejvyšší vyhlídkou na světě
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
28.7. 2019 10:48
Téma:

Dubaj se připravuje na blížící se podzimní sezónu, během které turisté vyměňují jih Evropy za teplejší Arabský poloostrov. Jedním z lákadel je nová nejvyšší vyhlídka na světě, která se nachází ve výšce více než půl kilometru.

The Lounge je nově nejvýše položeným salónkem na světě - návštěvníci si tam mohou dát kávu, dortík nebo koktejl ve výšce 585 metrů. Není překvapením, že vyhlídkový prostor se nachází v nejvyšší budově světa Burj Khalifa.

 

V budobě zpřístupnili hned tři patra, tj. 152., 153. a 154., kde mohou turisté navštívit vyhlídkové terasy a několik restaurací. "Návštěvníky zde budou pravidelně čekat i živá představení mezinárodních hudebníků, klavíristů a DJs," napsal Dubajský úřad pro cestovní ruch ČR.

 

"Kromě této možnosti užít si výhled na Dubaj a Arabské moře zůstává pro turisty k dispozici i dvojice tradičních vyhlídek ve 124./125. a 148. patře," dodal.

 

 

Další novinkou v Dubaji je podnik nacházející se v galerii Mattar bin Lahej a měl by lákat začínající umělce, ale i amatérské milovníky umění. Prostor je rozdělený na kavárnu a ateliér, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet malbu, sochařství, tvorbu mozaik či tiskařské práce.

TN.cz