koronavirus ve světě

Přes 700 mrtvých za jediný den. V Itálii se nakazilo téměř 70 tisíc lidí

Petra Bílková
Petra Bílková, Kateřina Sejková
24.3. 2020 19:08
Téma:

Počet nakažených i mrtvých v Itálii a ve Španělsku prudce stoupá. Během jediného dne v Itálii zemřelo více než 740 lidí a přibylo přes pět tisíc nových případů. Situace začíná být kritická i ve Spojených státech, kde v posledních dnech zaznamenávají enormní nárůst. Za posledních 24 hodin se tam počet nakažených zvýšil téměř o šest tisíc.

Itálie je aktuálně nejpostiženější zemí světa. Koronavirus se tam stále šíří závratnou rychlostí - během jediného dne se počet nakažených zvýšil o více než 5 200 na necelých 70 tisíc. Pro srovnání - v Číně, odkud se COVID-19 rozšířil, počet pacientů dosáhl 80 tisíc.

 

Co se týče obětí, Itálie stále obhajuje smutné první místo. Na koronavirus tam zemřelo už více než 6 800 pacientů. Za poslední den přibylo 743 mrtvých. Nejvíce zasaženým regionem i nadále zůstává Lombardie. Ani s přísnými opatřeními se Itálii nedaří epidemii zastavit.

 

Situace se vymyká i ve Španělsku, které je třetí nejpostiženější zemí koronavirem. Velmi rychle stoupají počty nakažených obyvatel, ale také zdravotních pracovníků. Těch je nyní téměř čtyři tisíce. Země sice zintenzivnila testování svých obyvatel, zpomalit šíření nemoci se ale nepodařilo. Odborníci se proto obávají, že situace ve Španělsku může být závažnější než v Itálii.

 

 

Celkem se ve Španělsku koronavirem nakazilo téměř 40 tisíc lidí, nemoci podlehlo přes čtyři a půl tisíce lidí. Země musela také do boje s koronavirem povolat armádu. Ta nyní prochází domy pro seniory. V některých případech našli staré, opuštěné lidi, kteří zemřeli ve svých postelích.

 

Situace je kritická i ve Spojených státech, které zaznamenávají rovněž prudký nárůst. Nakažených je tam už téměř 50 tisíc lidí. Počet obětí vzrostl o 69 na 622. Podle Světové zdravotnické organizace se USA mohou stát po Evropě dalším ohniskem nákazy.

 

Pacientů rychle přibývá i ve státech Beneluxu. V Belgii se nakazilo přes 4 200 lidí, za poslední den přibylo přes pět set nových případů. Nemoci tam podlehlo 122 pacientů. V Nizozemsku se počet nakažených zvýšil o osm stovek na pět a půl tisíce. Počet obětí se vyšplhal na 246.

 

I ostatní země na světě bojují s epidemií koronaviru. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Tiskové sdělení