Tajná "konta"

Každý šestý si tajně spoří, kdyby mu krachl vztah, zjistil průzkum

Peníze
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 5. 11. 2019
Téma:

Každý šestý člověk si dává tajně stranou peníze, aby mohl odejít ze vztahu, pokud mu to s partnerem (partnerkou) neklapne. Častěji si takhle spoří ženy, muži si zase peníze častěji odkládají pro případnou ztrátu zaměstnání.

Zjistil to průzkum britské investiční společnosti AJ Bell. Ten také odhalil, že ženy peníze před partnery tají častěji než muži - skrytou rezervu bokem má každá pátá žena, ale jen každý sedmý muž, píše Daily Mirror.

 

A důvody, proč si ženy zakládají tajné "fondy"? Na prvním místě je pocit vlastní nezávislosti, na dalších dvou nedůvěra ke své drahé polovičce.

 

Anketa

Schovávali jste někdy před partnerem peníze?

Hlasovalo 283 lidí.
"Je skvělý nápad mít uložené peníze bokem pro případ, že chcete seknout s mizernou prací, utéct z nefunkčního vztahu nebo si prostě jen od všeho odpočinout," komentuje průzkum finanční analytička Laura Suterová.

Ukázalo se také, že muži mají v průměru odložený vyšší obnos než zástupkyně něžného pohlaví. Jako důvod tajného spoření u nich vede nespokojenost ve vztahu, následuje pocit nezávislosti a jako třetí změna zaměstnání.

TN.cz