Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policejní pátrání

Třináctiletý Robert je od pátku nezvěstný, policie prosí o pomoc

Robert K.
Zdroj: Policie ČR
Třináctiletý Robert Kraus.

Po třináctiletém Robertu Krausovi z Hranic na Chebsku pátrá policie. Chlapec přišel domů ze školy, převlékl se a šel ven, domů se zatím nevrátil.

Robert se ztratil v pátek. “Odešel ze svého bydliště do školy v Aši, poté se měl vrátit domů, kde nechal školní aktovku, převlékl se a odešel neznámo kam,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Hergezelová.

 

 

Chlapcova matka Šárka Krausová byla skoro celý den doma, ale neslyšela, že by se tam její syn objevil. “Naposledy jsem ho viděla, jak šel ráno do školy. Jeho aktovku jsem našla až večer, když jsem se vrátila ze služebny,“ řekla pro TN.cz. “Nikdy se nestalo, že by takto zmizel, maximálně se někde o chvilku zdržel,“ doplnila.


Robert má všechny kamarády v Aši, v Hranicích se s nikým příliš nebavil. Matka jej popisuje jako trochu svéhlavého. “Mezi dospělými byl vždycky tichý, zato mezi kamarády ten nejhlasitější,“ popsala Krausová.

 


Krausová doufá, že se její syn vrátí v pořádku domů. “Kdybych mu mohla něco vzkázat, tak ať se ničeho nebojí, ať se klidně vrátí domů,“ řekla zoufalá matka.Robert Kraus je asi 150 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, delší hnědé vlasy a hnědé oči. Na sobě měl šedé nebo béžové tepláky, šedou bundu a barevné boty.

 

 

Pokud máte o chlapci nějaké informace, ozvěte se na telefonní linku 158.

rod TN.cz