Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Kde jenom ušetřit? Jednou z možností je hypotéka

Téma:

Máte problémy s měsíčním rozpočtem vaší domácnosti? Chtěli byste ušetřit, ale nenapadá vás způsob, jak na to?

Vyzkoušejte refinancování hypotéky, díky čemuž můžete měsíčně ušetřit až několik set korun. Jde o poslední dobou hodně skloňovaný pojem, neboť většina bank nabízí právě refinancování původní hypotéky. Ještě předtím byste si ale měli zjistit, v jaké bance získáte nejlepší úrok v kombinaci s výhodnými podmínkami splátek.

Proč refinancovat hypotéku?

Refinancování hypotéky se vyplatí nejenom z pohledu ušetření na splátkách, ale také z pohledu doby fixace. Drtivá většina Čechů si hypoteční úvěr bere na dvě a více desetiletí, což je dlouhá lhůta, během níž se může spousta věcí změnit. Během splácení se obvykle vyskytne možnost výhodnějšího splácení prostřednictvím nižší úrokové sazby. V tomto ohledu si dejte pozor na klíčové datum, kterým je konec fixace vaší hypotéky.

Před jeho uplynutím se začněte zajímat o konkurenční nabídky. Ty porovnejte s vaším současným úvěrem a během několika málo minut budete mít jasno, zda se vám vyplatí hypotéku refinancovat. Ale kde přehledně najít všechny úrokové sazby? Navštěvovat stránky všech bank a hypotečních společností by bylo časově extrémně náročné. Pokud zavítáte na specializovaný internetový srovnávač všech nabídek na trhu, ušetříte si spoustu času.

Co znamená refinancovat hypotéku?

Proces refinancování hypotéky není vůbec nic složitého. Svou stávající hypotéku na dům či byt splatíte novým hypotečním úvěrem od jiné banky, který je ovšem sjednaný za daleko výhodnějších podmínek. Hlavní motivací pro refinancování půjčky je většinou nižší úroková sazba. Tento okamžik je také ideální pro navýšení půjčené jistiny v případě, že potřebujete ještě nějaké peníze navíc.

Při refinancování si můžete prodloužit nebo naopak zkrátit dobu splatnosti hypotéky nebo bez jakýchkoliv poplatků splatit část dluhu. Zbylou část budete nadále splácet u jiné banky. Samotného refinancování hypotéky se nemusíte nikterak bát. Existují specializované weby a odborníci, kteří vám pomohou s veškerými formalitami a najdou nejvýhodnější podmínky pro novou hypotéku.

Kdo vám s refinancováním hypotéky pomůže?

Pokud chcete svou hypotéku refinancovat, ovšem nejste odborníky ve finanční gramotnosti, nebojte se požádat o radu specialisty. Klidně využijte i online srovnávače hypoték, díky nimž jste rychle a efektivně schopni porovnat více než 25 tisíc kombinací hypotečních úvěrů. Ručně byste takový objem nabídek srovnávali jen velice obtížně.

Hypoteční kalkulačka vám navíc automaticky zobrazí nejvýhodnější dostupnou hypotéku. Bez nutnosti schůzek s otravnými bankéři nebo finančními poradci si tak můžete připravit prakticky všechny podklady k chystanému refinancování hypotéky. S podporou proškoleného specialisty si vyhledaný úvěr můžete okamžitě sjednat. Cesta k získání výhodnější hypotéky nikdy nebyla tak snadná.

Na co si dát pozor?

Jak už to ale v životě bývá, všechno má i své stinné stránky. Refinancování hypotéky se nehodí pro každého, a navíc byste si při této transakci měli dát pozor na některé podstatné drobnosti. Banka se určitě bude zajímat o vaši současnou bonitu, stejně jako o kvalitu a hodnotu zastavované nemovitosti.

Kdy hypotéku nerefinancovat?

Hypotéku se nevyplatí refinancovat vždy. Liší-li se úrokové sazby vaší současné a nové nejvýhodnější hypotéky jen nepatrně, není vhodné přecházet k jiné bance. Do refinancování se nepouštějte ani v případě zhoršené bonity, tedy při poklesu vašich příjmů nebo při splácení dalších velkých úvěrů.

Chcete měsíčně pár korun ušetřit? Refinancování hypotéky není nic složitého!

Související témata:
Komerční článek