Smrtelné nehody

Kde se na českých silnicích nejvíc umírá? Experti zveřejnili MAPU

Téma:

Největší tuzemské pojišťovny zveřejnily statistiky nejnebezpečnějších míst v Česku. Tedy míst, kde se nejvíc bourá a nejvíc umírá. Tyto úseky sledují i dopravní policisté, experti a samozřejmě silničáři, kteří se je snaží okamžitě opravit.

Křižovatka u Třemošné, jen pár kilometrů od Plzně. To je podle statistik nejnebezpečnější místo na našich silnicích. Jen za poslední dva roky se tu stalo třináct dopravních nehod. Při nich jeden člověk zemřel a dalších sedm bylo vážně zraněno.

 

Druhé nejnebezpečnější místo tuzemských silnic najdeme u Olšan na Šumpersku. Během posledních let se zde stalo hned pět vážných havárií a při nich se zranilo pět lidí.

 

Na Šumpersku jako kdyby měli smůlu na nebezpečná místa na silnicích - nedaleko je totiž i třetí nejrizikovější úsek u nás. U Mohelnice se během posledních tří let stalo deset nehod, při nichž zemřeli tři lidé.

 

Místa, kde se v Česku bourá nejčastěji, sestavily pojišťovny. Rizikové úseky ale mnohem pečlivěji sledují policisté i dopravní odborníci. Statistiky jim pak pomáhají vytipovat místa, která jsou nejnebezpečnější a měla by se upravit.

 

 

Jedno takové je třeba na Třebíčsku u Moravských Budějovic, kde se v minulosti stalo hned několik tragických havárií. Po tom, co u silnice přibyly různé bezpečnostní prvky, se tam ale už téměř nebourá.

 

A pojišťovny sledují i to, v jakých městech se nejvíce a nejméně bourá. Za poslední rok je na tom podle statistik nejhůř Brno. Tam při haváriích v loňském roce zemřelo 7 lidí a další 152 jich bylo vážně zraněno. Naopak "nejbezpečnějším" městem roku 2016 je Jihlava.

 

Nejvíc nehod se přitom ve městech podle statistik stává kvůli překračování nejvyšší povolené rychlosti. Loni při nich zemřelo pět lidí a dalších 83 bylo vážně zraněno.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

David Pik/epa TN.cz