Vaše téma

Kde všude o svátku nakoupíte? Odpověděl mluvčí ČOI Fröhlich

Téma:

Už od zítra bude ve většině obchodů během státního svátku zavřeno. I z toho důvodu byl dnešním hostem pořadu Vaše téma mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich, který mimo jiné vysvětlil, kterých prodejen se nový zákon týká. V pořadu Vaše téma ho zpovídala Marcela Škábová.

V pátek bude problém si dojít nakoupit. Prodejny nad 200 metrů čtverečních budou mít zavřeno. "Jsou určité výjimky. Otevřeno budou moct mít zařízení například v nemocnicích, na vlakových a autobusových nádražích a samozřejmě také na letištích," vysvětlil Jiří Fröhlich.

 

 

Zákon se týká také výdejen internetových obchodů. "Pokud bude výdejna nad 200 metrů čtverečních otevřena, tak bude majitel porušovat zákon," řekl Fröhlich. Pokud někdo zákon poruší, bude ho čekat správní řízení. "Je možné uložit pokutu do jednoho milionu korun," doplnil mluvčí.

 


Česká obchodní inspekce bude prodejny kontrolovat. "Například v Praze vyrazí 4 týmy na kontrolu," vysvětlil. Některé prodejny musí mít zavřeno bez ohledu na velikost prodejny. "Autobazary a zastavárny budou mít zavřeno," řekl mluvčí.

 

 


Rozhovor se však netýkal jen nového zákonu. Jiří Fröhlich vysvětlil, jak je to vlastně s vrácením zboží v kamenných prodejnách. Mluvčí také dal spotřebitelům několik užitečných rad při nakupování, zejména ve slevách. To a více se dozvíte ve videorozhovoru s mluvčím České obchodní inspekce Jiřím Fröhlichem.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jana Stryková: Kupuji dárky, které bych chtěla já!

Vánoční trendy, rady při nakupování dárků přes internet i perníkovou výzdobu

Související témata:
has TN.cz