RODINA ZESNULÉ

Kdo bude dědit po Haně Maciuchové? Mezi prvními jsou sestra a bratr

Dům, ve kterém bydlela Hana Maciuchová
Zdroj: Google Street View, TN.cz
V tomto domě v Praze na Vinohradech Hana Maciuchová žila
Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 16:22
4.2. 2021 14:32
Téma:

Nedávno zesnulá Hana Maciuchová rozhodně nepatřila k lidem lačnícím po majetku. Přesto po ní pár nemovitostí zůstalo. A pokud nezanechala závěť ve prospěch někoho jiného, připadne dědictví po bezdětné herečce dvěma mladším sourozencům.

Zcela mimořádný vztah měla herečka Hana Maciuchová se svou sestrou Silvií. Ta žije s manželem v bytovém domě v Olomouci a pravděpodobně se stane jedním ze dvou dědiců majetku po zcela výjimečné herecké legendě.

 

Podle deníku Blesk si Hana Maciuchová pořídila byt v Praze na Vinohradech. Bydlela jen pár stovek metrů od vinohradského divadla, na jehož prknech po čtyři desetiletí zářila. Tedy na adrese, kde ceny větších bytů přesahují 10 milionů korun. Dále Blesk zmiňuje i chalupu v Českém ráji. Ceny takových nemovitostí se v závislosti na lokalitě, stavu objektu a velikosti pozemku pohybují kolem tří až pěti milionů.

 

 

Dědicem druhé poloviny majetku by mohl být – pokud herečka nezanechala závěť ve prospěch jiné osoby – její bratr Milan, zvaný "Míša". Ten také žije v bytovém domě na okraji Olomouce, jen pár set metrů od své mladší sestry Silvie. Oba případní dědicové mají dospělé děti (Ondřeje, Tomáše a Daniela), takže dědické právo by případně přešlo na ně.

 

Členové rodiny měli k herečce obdivuhodný vztah. Často o ní říkávali, že Hanka má "nasolenej zadek", což je obrat používaný pro člověka, který žije naplno, je temperamentní, vyhledává zážitky a je přirozeně zvídaný. Zkrátka neposedí. A přesně taková Hana Maciuchová byla.

 

 

Svá nejšťastnější léta prožila v partnerství s hercem Jiřím Adamírou. Ale nemohla mít děti, znemožnily jí to následky operace, kterou musela podstoupit v roce 1980. V posledních pěti letech se herecká legenda zapojila do práce Nadačního fondu Lucie, který podporuje děti i dospělé s vadami močového ústrojí.

 

Tatínek Hany Maciuchové, po kterém zdědila část svého nevšedního hereckého talentu, zemřel před čtyřmi lety, dožil se úctyhodných 97 let. Herečka s ním prožila větší část jeho posledních dnů, kdy onemocněl. Pendlovala tehdy mezi pracovními povinnostmi v Praze a Olomoucí, aby byla svému otci co nejčastěji nablízku.

 

 

Její maminka zemřela už v roce 1994, tedy pouhý rok po skonu životního partnera Hany Maciuchové – Jiřího Adamíry. S tím se blíž seznámila při natáčení televizního filmu První radosti (1971). Název filmu jako by symbolicky předjímal pozdější, zcela ojedinělý vztah dvou výjimečných osobností.

 

Jiří Adamíra se kvůli ní rozvedl a požádal ji o ruku dokonce několikrát. Ale Hana Maciuchová se jeho třetí ženou stát nechtěla.

 

Za roli Miriam Hejlové v seriálu Ulice, převzala Hana Maciuchová cenu TýTý. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz