VOLBY SE BLÍŽÍ

Kdo bude příštím premiérem? Babišovi už bookmakeři nevěří

Andrej Babiš, Ivan Bartoš
Zdroj: Profimedia
Andrej Babiš, Ivan Bartoš
Brabec Martina
Martina Brabec
24.2. 2021 16:01
Téma:

Volby do Poslanecké sněmovny se rychle blíží a už v říjnu by Česká republika mohla mít nového premiéra. Bookmakeři už vypsali kurzy a po dlouhé době není favoritem současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

Současná koronavirová situace poznamenala volební preference a nespokojenost s vládou roste. Projevilo se i u šancí na Babišovo znovuzvolení premiérem. 

 

Sázková kancelář Chance na Babiše vypsala kurz 3,00. Větší šanci má podle bookmakerů předseda Pirátů Ivan Bartoš, na jehož zvolení vypsala kancelář kurz 2,10.

 

Anketa

Kdo bude podle vás premiérem v roce 2022?

Hlasovalo 979 lidí.

 

Volby jsou u sázkařů tradičně oblíbené. "Na volby, které se mají konat v říjnu, máme už náběry za necelý milion korun," uvedla mluvčí sázkové kanceláře, Markéta Světlíková.

 

Sázkoví experti vypsali kurzy například také na to, zda současný ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vydrží ve funkci i přes léto. "Na to, že vydrží Jan Blatný 1. září 2021 na své pozici máme aktuálně v nabídce kurz 2,26. Že ve své funkci k tomuto datu nesetrvá, vidí bookmakeři s kurzem 1,55," uvedla Světlíková.

 

 

Lidé si můžou vsadit také například na to, zda Jan Hamáček (ČSSD) zůstane do 1. června nejen předsedou ČSSD, ale také ministrem vnitra.

 

Ivan Bartoš byl v lednu hostem pořadu Napřímo. Podívejte se:

TN.cz