Populární hora

Sněžku vzali turisté útokem. Na lanovku se stojí hodinové fronty

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
14.7. 2020 15:42
Téma:

Zájem turistů o návštěvu vrcholu Sněžky neutichá. V úterý na nejvyšší českou horu vyrazilo tolik lidí, že museli čekat v dlouhých frontách. Na spodním stanovišti lanovky si postáli desítky minut, někteří i více než hodinu. Bezohledné návštěvníky mají zastavit ochranné sítě.

O nejvyšší českou horu je letos mezi tuzemskými turisty větší zájem než obvykle. Krkonošský národní park zažívá nebývalý nápor, v úterý se už časně ráno dokonce u lanovky vytvořila několik desítek metrů dlouhá fronta.

 

"Stál jsem tam přes hodinu. Auto jsem přitom zaparkoval už v devět hodin, takže relativně brzy," řekl TV Nova jeden z návštěvníků, jenž na Sněžku přijel s rodinou. Se stejným problémem se potýkali i všichni ostatní, kteří si chtěli užít slunný den na čerstvém vzduchu.

 

Sněžka se dostává do centra pozornosti téměř každé léto. Lidé totiž často nerespektují vyznačené trasy a ničí unikátní přírodu. Letošní červen nebyl výjimkou, správě parku ale tentokrát došla trpělivost a na vrcholu nechala nainstalovat ochranné sítě.

 

 

Češi tento rok více cestují po místních turistických atrakcích i kvůli pandemii koronaviru z čínského Wu-chanu. Do mnoha zahraničních destinací už se sice vyjet dá, ne každý si na to však troufá.

Související témata:
TN.cz