galerie Sexismus v reklamě

Prsa, zadky a sexistické narážky. Tohle jsou nejhorší reklamy Česka

Sexistické prasátečko - 19
Zdroj: Oficiální zdroj, Archiv Nesehnutí
Jedna z nominovaných reklam.
Téma:

Veřejnost i odborná porota již podesáté ocenili nevhodné směřování marketingové kreativity. Poslední ročník "soutěže" Sexistické prasátečko vyhlásilo i speciální anticenu za nejhorší případ sexismu poslední dekády - Prasátečko prasáteček.

Vítězem veřejného hlasování letošního ročníku Sexistického prasátečka se stal billboard Moravské vinotéky. Ten zobrazuje holé ženské ňadro, z nějž stéká víno do sklenice, a hlásá nápis "Betelný vinisko na Mojmecu". Porota se vyslovila pro facebookový pražské městské policie, kde se k vysmátému strážníkovi ve služebním autě lascívně naklání spoře oděná dívka. O fotce strážníků jsme psali zde.


Reklamu Moravské vinotéky ohodnotilo jako sexistickou 615 z celkově 782 hlasujících. “Reklama ukazuje ženu jako pouhou dekoraci a objekt něčí touhy. Tím přispívá k udržování nerovností ve společnosti. Pokud jsme zvyklí vídat ženy jen jako dekorace, je pro nás těžší představit si je například jako premiérky či prezidentky,” sdělila Eva Bartáková z hnutí Nesehnutí, které cenu uděluje.

 

GALERIE: Sexistické prasátečko

1
/
20
Zdroj: Oficiální zdroj, Archiv Nesehnutí
Sexistické prasátečko - 20


Jelikož je jedná o poslední, desátý ročník, organizátoři si připravili i speciální cenu Prasátečko prasáteček pro absolutního vítěze uplynulé dekády. "Kdo chce v srpnu zasunout?" ptá se plakát společnosti 100MEGA, na níž je vyzývavým způsobem zobrazený podlouhlý flash disk mířící k dívce ve spodním prádle. Tím se stal naprostou jedničkou v hlasování veřejnosti.

 


Oficiální vyhlášení vítězů zaznělo v pátek v sedm hodin večer v brněnském Domě umění.
 

rod TN.cz