PROFIL Budoucí ministryně

Kdo je Jana Maláčová? Studovala v zahraničí, žije s tajemníkem

Petra Krčála by ve funkci ministra práce a sociálních věcí měla nahradit Jana Maláčová. Dosavadní ředitelka odboru rodinné politiky a politiky stárnutí studovala v zahraničí, s absolventskými pracemi by tak neměla mít problém.

"Paní Maláčová je odbornicí na tuto problematiku, je to členka sociální demokracie, na ministerstvu práce a sociálních věcí působí, takže nebude mít problém převzít štafetu po Petru Krčálovi," uvedl předseda ČSSD Jan Hamáček s tím, že právě 37letou úřednici navrhne jako náhradu ministra.

 

Jana Maláčová má dva magisterské tituly ze zahraničních univerzit. První z nich získala v roce 2007, studovala politologii na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem. O sedm let později začala se studiem politické ekonomie Evropy na Londýnské ekonomické škole, po dvou letech absolvovala.

 

Po studiu v Německu začala Maláčová pracovat na ministerstvu pro místní rozvoj jako analytička fondů Evropské unie. V roce 2012 přijala místo zástupkyně Senátu při Evropském parlamentu, poté vedla oddělení institucionální komunikace EU na Úřadu vlády.

 

 

Od června 2015 působí jako ředitelka odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí. Je členkou ČSSD, v letech 2016 až 2017 byla také členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti.

 

Maláčová je manželkou jiného člena ČSSD a státního tajemníka pro evropské záležitosti Aleše Chmelaře, který také studoval univerzitu v Londýně. Mají spolu malého syna.

TN.cz