Ctirad V.

Kdo je údajný střelec z Ostravy? Šéf: Vzal si do hlavy, že je nemocný!

Střelba v nemocnici v Ostravě
Zdroj: Policie ČR, AKTU.cz/ profimedia.cz
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 10.12. 2019 14:46
Téma:

Mužem, který v ostravské fakultní nemocnici zabil šest lidí, je s největší pravděpodobností stavební technik Ctirad V. Když policisté dvaačtyřicetiletého muže vypátrali, střelil se do hlavy a zemřel.

"Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit. Docházel všude. Poslední měsíc nechodil do práce, měl volno, před 14 dny přišel s tím, že je na nemocenské. Víc o tom nechci mluvit,“ řekl Českému rozhlasu Aleš Z., ředitel firmy, v níž Ctirad V. pracoval.

 

Firmu se pokusila kontaktovat i redakce TN.cz. To už ředitel ovšem sdílný nebyl. "Nechci se o tom už dnes bavit," uvedl a položil telefon.

 

Podle informací televize Nova se údajný střelec léčil s rakovinou. Měl být pacientem na oddělení hematoonkologie ostravské fakultní nemocnice, tvrdí web Seznam Zprávy.

 

Facebookový profil Ctirada V. je sice uzavřený, pod jediným viditelným příspěvkem, inzerátem, se už začaly objevovat nenávistné komentáře.

Nadávají muži do zrůd, zmetků a používají ještě horší výrazy. Jeden z diskutérů mu například vzkázal, že se měl zabít hned a nebrat s sebou další lidi.

 

"Máte pocit, že vstane z mrtvých a přijde si ty komenty přečíst?" podivovala se Nela V. Další žena si myslí, že byl Ctirad V. "očividně psychicky nemocný".

 

Vzorek komentářů na profilu Ctirada V. :

 

 

Střelba se na ambulanci ostravské fakultní nemocnice ozvala v úterý ráno. Zemřelo celkem šest lidí, další tři jsou zranění - dva vážněji a jeden lehce.

 

Útočník z místa činu utekl a ujel stříbrným renaultem. Policisté auto vypátrali vrtulníkem, v tu chvíli podezřelý muž obrátil zbraň proti sobě. Je po smrti.

 

Pusťte si mimořádné Televizní noviny TV Nova z desáté hodiny ráno:

 

TN.cz