Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2018 11:52
slavná zpěvačka

Kdo je záhadná žena v porotě SuperStar? Její hity zná každý!

Katarína Knechtová - 1
Zdroj: Mediafax
Katarína Knechtová

Už brzy usedne do poroty pěvecké show SuperStar, mnoho lidí ale její jméno slyší poprvé v životě. Katarína Knechtová (36) je přitom jednou z nejúspěšnějších slovenských zpěvaček.

Když se v pátek dopoledne konečně odhalila jména porotců nové SuperStar, mnozí si začali lámat hlavu, kdo že to vlastně je jediná žena mezi trojicí mužů. Vedle Matěje Rupperta, Bena Cristovao a Pavola Habery totiž bude nelítostné ortely soutěžícím sdělovat také Katarína Knechtová.

 

A ačkoli její jméno vám možná napoprvé nic neřekne, vězte, že její písničky zná snad každý. Proslavila se totiž především jako zpěvačka slovenské kapely Peha, která má na kontě takové hity jako Spomaľ nebo Za tebou.

 

Katarína Knechtová se narodila 14. března 1981 v Prešově. Hudbě se věnuje už odmalička, první kapelu měla už v patnácti letech se spolužáky z gymnázia. Jmenovala se IMT Smile a Katarína v ní působila jako vokalistka. Zůstala v ní do roku 1999.

 

19

GALERIE: Katarína Knechtová

Zdroj: Mediafax

Katarína Knechtová - 2

Hodnocení:

 

Už o dva roky později se skupinou Peha získala ocenění Objev roku. Katarína v kapele nejen zpívala, ale byla také spoluautorkou hudby. Prvním velkým hitem byla písnička Diaľkové ovládanie, která byla dvě měsíce nejhranější na Slovensku. V září roku 1999 vydala kapela první desku Niečo sa chystá.

 

 

Až do roku 2006 natočila kapela další tři alba a jednu Best Of desku. Za album Deň medzi nedeľou a pondelkom a úvodní singl Za tebou získala Peha čtyři sošky Aurel (obdoba českých Andělů) – za kategorie nejlepší zpěvačka, nejlepší píseň, nejlepší album a nejlepší kapela. Knechtová Aurela za nejlepší zpěvačku dostala poprvé už v roce 2001.

 

V roce 2004 koncertovala Peha s českou kapelou Chinaski. Nejen tím si zajistila popularitu i u českých fanoušků. O dva roky později pak jela turné i s Kryštofem. Skladba Spomaľ v témže roce devět týdnů nepřetržitě vedla žebříček nejhranějších skladeb v českých rádiích.

 

 

V roce 2008 Knechtová z kapely odešla a vrhla se na sólovou dráhu. Doposud natočila čtyři alba. Složila hudbu k filmu Bathory, ze kterého pochází i veleúspěšná písnička Môj Bože, kterou sama nazpívala.

 

Katarína Knechtová po celou dobu své hvězdné kariéry žije v Prešově, kdy bydlí i její rodiče. Má jednu mladší sestru.

mom TN.cz