oběti teroristů

Kdo jsou oběti pátečního teroru v Paříži? Tady jsou jejich příběhy!

Téma:

V nesprávný čas na nesprávném místě se ocitly stovky lidí v pátek večer v Paříži. V ten den vyhaslo 129 nevinných životů, dalších 352 lidí bylo zraněno a 99 je stále v kritickém stavu. Některé mrtvé už se podařilo identifikovat. Přečtěte si jejich příběhy.

Barman, novinář, student. Několik obětí teroristických útoků v Paříži už se podařilo identifikovat, jiné jsou stále anonymní a mnoho lidí je nezvěstných.

 

Valentin Ribet

Byl jedním z prvních, které se podařilo identifikovat. Zemřel na koncertě v Bataclanu. Šestadvacetiletý mladík loni dokončil studia v Londýně a v Paříži se živil jako právník. "Byl talentovaný, hrozně oblíbený a báječný člověk," uvedla ve svém prohlášení firma, ve které pracoval.

 

Lola Salines

"Napsala na Twitter, že je v Bataclanu, ale domů už se nevrátila," svěřil se její otec. Lola pracovala v jednom pařížském řeznictví. Věnovala se také závodění na kolečkových bruslích.

 

 

Nohemi Gonzales

Třiadvacetiletá studentka designu z univerzity v Kalifornii byla ve Francii na jeden semestr na studijním pobytu. Spolu s dalšími šestnácti studenty byla v restauraci, když ji napadli teroristé. Jeden z jejích amerických profesorů ji popsal jako zářící hvězdu. Nohemi spolu se třemi spolužáky obsadila letos druhé místo v celosvětové soutěži, která se věnovala řešení otázek související s udržitelností a dostatkem jídla.

 

 

Amine Ibnolmobarak

Architekt Amine se zrovna čerstvě oženil, mnoho radosti z manželství si ale neužil. Architekturu přednášel na dvou vysokých školách. Podle Ibnolmobarakovy sestřenice byl muslim. Jeho manželku teroristé střelili celkem třikrát a je v kritickém stavu.

 

Nick Alexander

Nick spolupracoval s kapelou Eagles of Death Metal, která v osudný den v Paříži koncertovala. Útočníci ho zastřelili, zatímco prodával reklamní předměty. "Nick nebyl jen bratr, syn a strýček, byl to také nejlepší kamarád nás všech. Byl štědrý, zábavný a neskutečně loajální," uvedla v prohlášení jeho rodina.

 

Guillaume Decherf

Na koncertu v Bataclanu byl pracovně, živil se totiž jako kulturní žurnalista pro francouzský magazín Les Inrockuptibles. Jeho zaměstnavatel zveřejnil na Twitteru odkaz na recenzi alba kapely Eagles of Death Metal, kterou Guillaume napsal minulý měsíc.

 

 

Thomas Ayed a Marie Mosser

 

Během útoku v klubu zemřeli také minimálně dva zaměstnanci společnosti Universal Music, která vystoupení kapely zaštiťovala. Jedním z nich byl Thomas Ayed, mezinárodní produktový manažer Mercury Records, druhou obětí byla Marie Mosser, která měla v Universal na starosti digitální marketing a komunikaci.

 

Elodie Breuil

Třiadvacetiletá studentka designu Elodie také zemřela během koncertu. Po útoku na redakci časopisu Charlie Hebdo v lednu letošního roku se spolu s matkou účastnila demonstrace proti terorismu.

 

Juan Alberto González Garrido

Jednou ze zahraničních obětí byl také devětadvacetiletý Juan ze Španělska. V Paříži pracoval dva roky jako specialista na jadernou energii a minulé léto se oženil. Manželce se podařilo z klubu utéct, on takové štěstí neměl.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOK: Slzy a ponižování. Kráska Megan Fox byla obětí šikany! Proč ji spolužáci tak nenáviděli?


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom TN.cz