Pořad TN LIVE

Feriho v kampani koalice SPOLU nedokážeme nahradit, řekl Jurečka

Bára Divišová
Bára Divišová, Tatiana Skoumalová
Aktualizováno 20:59
16.6. 2021 17:30
Téma:

Koalici SPOLU zasáhla ztráta jedné z hlavních tváří kampaně Dominika Feriho. Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky ho nedokáže nikdo nahradit. Minimálně se ale pokusí. Toto i další témata s Jurečkou probírala ve čtvrtečním pořadu Napřímo moderátorka Bára Divišová.

Mělo hlasování o nedůvěře vládě vůbec smysl, když neměla opozice vyjednanou podporu komunistů? Nebylo to jen divadlo pro voliče? "Určitě to mělo smysl, protože se ukázalo, o jakou důvěru se tato vláda opírá," tvrdí Jurečka.

 

Dominik Feri kvůli nařčením ze sexuálního zneužívání rezignoval na mandát poslance, nebude kandidovat v podzimních volbách a pozastavil i své členství v TOP 09, k čemuž ho vyzvalo vedení strany. Koalice SPOLU tak přišla o hlavní tvář kampaně pro mladé voliče.

 

 

"Kdo ho nahradí z hlediska dopadů na sociálních sítích, tak nelze říct, že ho někdo dokáže nahradit. Je jen několik účtů na instagramu, které mají přes milion sledujících. My samozřejmě představíme další mladé na kandidátkách, kteří mají co říct," tvrdí Jurečka.

 

Podle něj koalice SPOLU nemá ambice dělat kampaň přímo pro mladé lidi. "Mladé lidi mezi sebou máme. Chceme nabídnout podobné tváře, které by dokázaly oslovit," doplnil předseda lidovců. Kampaň Mám hlas, která původně měla tvář Dominika Feriho, by podle něj měla být modifikována. "Nechme se překvapit, kdo bude její tváří. Pracujeme na tom," dodal Jurečka.

 

 

"Uděláme maximum pro to, abychom ty volby vyhráli. Piráty a STAN bereme jako koaliční partnery, se kterými jsme připravení vytvořit koalici na vládní úrovni," uvedl Jurečka. Debatuje se také o tom, že koalice si už dopředu domlouvá, kdo bude na jakém ministerstvu. To podle Jurečky není pravda, ale na "své ministerstvo" by se rád vrátil. "Kdybych měl možnost vrátit se zpět na ministerstvo zemědělství, byl bych velmi rád. Je to pro mě srdeční záležitost," dodal bývalý ministr zemědělství.

 

To nejdůležitější z pořadu Napřímo shrnuli v Televizních novinách: 


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz