zpěvácká anketa

Český slavík 2017: Ceny sbírali tradiční vítězové Gott, Bílá a Kabát

Český slavík Mattoni 2017
Zdroj: TN.cz

Slavnostní předávání cen Český slavík Mattoni 2017 má tradiční vítěze. Hlavní ceny posbírali Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát. Absolutním slavíkem je pak Bílá.

Ocenění v Hudebním divadle Karlín v Praze získala jako objev roku i skupina Mirai, titul Slavíci bez hranic pro nejoblíbenějšího slovenského interpreta v Česku skončil opět v rukou členů kapely No Name.

 

Skupina Mirai dostala i ocenění pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls, stala se jí skladba Když nemůžeš, tak přidej. Do 52. ročníku ankety lidé zaslali téměř 155.000 hlasů, o 45.000 více než loni.

  

Nejzajímavější postřehy z přímého přenosu i ze zákulisí můžete sledovat zde:

 

 

On-line reportáž

Český slavík Mattoni 2017

22:55

Děkujeme za pozornost. Celou afterparty po udílení cen Český slavík Mattoni 2017 můžete nadále sledovat na Novaplus.cz.

22:37

Závěrečnou píseň přišla zazpívat Marta Kubišová, která před několika týdny ukončila pěveckou kariéru. Celý sál povstal a odměnil zpěvačku dlouhým potleskem. Karel Gott jí předal mimořádného slavíka za dlouholetý přínos české hudbě. Pak už zazněla jen Modlitba pro Martu.

Kubišová a Gott

22:33

Absolutního slavíka pak naopak od Karla Gotta převzala Lucie Bílá.

 

První se rozdávaly ceny pro zpěvačku roku. Za Lucií Bílou skončila Ewa Farna, kterou ocenění dojalo k slzám. Třetí skončila Lucie Vondráčková. Mezi šesti finalistkami byla letos i Věra Špinarova, která v březnu předčasně zemřela po kolapsu na koncertě v Čáslavi.

 

GALERIE: Český slavík 2017

1
/
15
Zdroj: TV Nova
Český slavík Mattoni 2017

 

Mezi skupinami zvítězil Kabát. Za ním se umístila skupina Ortel a třetí skončili Chinaski, kteří nedávno oznámili nečekaný vyhazov několika členů kapely. Pro cenu si stejně jako Ortel nepřišli.

  

 

Už pro svého 42. slavíka si přišel na závěr večera Karel Gott. Na druhém místě se umístil Michal David a třetí Tomáš Ortel.

 

Absolutním slavíkem se stala Lucie Bílá.

Anketa

Zaslouží si Karel Gott 42. slavíka?

Hlasovalo 10740 lidí.

Související témata:
TN.cz