Diskuzní pořad

Dovolenou stravte v Česku, vyzval Babiš. Rýpnul si do cestovek

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 21. 4. 2020
Téma:

Celé Česko už je více než měsíc kvůli koronaviru v nouzovém stavu a život upravuje řada mimořádných opatření. Jak dlouho ještě? I na to se moderátorka Bára Divišová ptala premiéra Andreje Babiše (ANO) v diskuzním pořadu TN.cz Napřímo.

"Pokud nouzový stav příští týden skončí a já si myslím, že by měl, tak pro lidi se nic nezmění. Rychlý režim nákupů i zapojení armády budou pokračovat," má jasno premiér. Zároveň ale řekl, že o všem bude vláda ještě debatovat.

 

Obrovské pravomoci, které nouzový stav vládě dává, prý už nejsou potřeba. "Některé státy v Evropě, třeba Rakousko, nouzový stav ani nezavedly," připomněl premiér.

 

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek zveřejní nová čísla, ze kterých má být patrné, jak se na statistice nakažených Covid-19 podepsaly Velikonoce. Je stát připraven na případnou druhou vlnu, která zasáhla i Singapur, jehož přístupem se Česko inspiruje?

 

 

Pokud se situace náhle nezhorší, chtěl by premiér, aby se obchody otevřely co nejdřív. "Obchody do 2,5 tisíce metrů čtverečních by se mohly otevřít už 27. dubna a jako celek by se obchody otevřely o dva týdny dřív, tedy 25. května, ne 8. června," řekl Babiš. Ale vše prý záleží na aktuální situaci.

 

 

Kam budou Češi moci jet na dovolenou a budou ji mít vůbec z čeho zaplatit? A kdy se život v Česku vrátí k normálu? Na otázku, jak dlouho ještě budeme nosit roušky, premiér řekl, že odpověď nezná a spekulovat nechce.

 

 

"Chceme podpořit cestovní ruch u nás, máme krásnou zemi i památky. Budeme rádi, pokud lidé peníze, které by jinak utratili na dovolené v zahraničí, utratí v Česku," řekl Babiš.

 

Zároveň by cestovní kanceláře podle něj neměly nutit klienty, aby dopláceli plnou cenu zájezdů. "Vouchery by měli lidé dostávat ze zaplacené zálohy," prohlásil Babiš. Nedokázal řáct, kdy se život v Česku vrátí k normálu, který panoval před vypuknutím pandemie.

 

Na celý záznam pořadu Napřímo se podívejte ZDE:


Připomeňte si Babišův proslov k národu:

TN.cz