veliké rozdíly

Kdy vám hrozí nevěra? Vědci znají nejčastější důvody u mužů i žen

Nevěra
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Že ani manželství není zárukou věrnosti, by mohly povídat tisíce rozvedených párů. Nevěra chtě nechtě patří k životu. Proč nejčastěji podvádí muži a jaký důvod mají ženy?

Říká se, že každá zkouška vztah posílí. Jenže s každou zkouškou roste riziko, že vy nebo váš partner selžete. A k nevěře je to pak jen krůček. Kritický je podle expertů sedmý rok manželství. Prvotní zamilovanost je dávno pryč a partneři se začínají odcizovat.

 

Není divu, že právě v těchto chvílích se lidé snaží najít štěstí v náruči někoho jiného. Tým výzkumníků z Izraele zjišťoval, z jakého důvodu jsou lidé nejčastěji nevěrní. Ptali se více než čtyřech stovek lidí, kteří vybírali z 29 důvodů, kvůli kterým by svého partnera nejpravděpodobněji podvedli - pokud by tedy taková situace nastala.

 

 

Další studie, které se zúčastnilo přes dva tisíce lidí, pak ukázala, jaké jsou, co se důvodů k nevěře týče, rozdíly mezi Evropany a Američany. A výsledky mluví jasně.

 

 

Ženy by nejčastěji podváděly kvůli tomu, že jim jejich partner nevěnuje tolik pozornosti jako dřív. U mužů je to ještě jednodušší – stačí, aby druhá osoba byla dostatečně sexy.


 

Související témata:
mom TN.cz