Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.7. 2018 17:46
video jela dvoustovkou

Řidička házela po policistech peníze, pak ji honili 75 kilometrů

Zdroj: TV Nova

V noci na středu měli policisté na Českolipsku plné ruce práce, zastavili kvůli nápadně pomalé jízdě ženu, u které byl následně proveden test na drogy. Kvůli pozitivnímu výsledku jí policisté zakázali jet dál, žena se je pokusila uplatit hrstí bankovek, které se válely všude po autě. Když to nevyšlo, dupla na plyn a začala prchat ohromnou rychlostí. Ujela 75 kilometrů, její zběsilou jízdu ukončily až zastavovací pásy.

Ve středu v noci narazili policisté v osadě Břehyně u Doks na auto, které jelo nápadně pomalu. Podle policie to vypadalo, že je žena buď pod vlivem alkoholu nebo drog a nebo, že má zdravotní problémy.

 

Žena v superbu hlídce zastavila a spolupracovala až do chvíli, kdy jí po pozitivním testu na drogy policisté zakázali další jízdu.

 

"Nejprve začala s hlídkou vyjednávat o tom, zda by ten její problém nešel vyřešit jinak. Přitom ze sedačky pro spolujezdce sebrala hrst bankovek a snažila se je jednomu z policistů vnutit. Bankovky převážně v nominálních hodnotách 5 000 a 2 000 korun se válely volně nejen na sedačkách, ale i na podlaze vozidla," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

 

Když policisté úplatek odmítli, žena šlápla na plyn a dala se na útěk směrem na Mimoň a Mnichovo Hradiště. S rychlostí si hlavu vůbec nelámala, podle odhadů hlídky jela místy až dvousetkilometrovou rychlostí. Žena přejela do Středočeského kraje, kde se k pronásledování přidaly další hlídky.

 

"Z Břehyně tak projela asi pětasedmdesátikilometrový úsek přes Kuřívody, Bílou Hlínu, Boseň, Kněžmost a Mladou Boleslav, odkud se po dálnici vrátila zpátky do Mnichova Hradiště. Zde ji policisté v Turnovské ulici donutili k zastavení zastavovacím pásem. Při jeho použití došlo jen k propíchnutí pneumatik superbu, řidička žádné zranění neutrpěla. Policisté ji následně vyslechli a zjistili, že už byla za řízení motorového vozidla pod vlivem drog trestaná, a že má v současné době řízení úředně zakázané," doplnila Baláková.

 

 

Ženě hrozí trestní stíhání pro přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, protože v autě policisté našli zřejmě i psychoaktivní látku, ta ale musí nejdřív projít analýzou. Nemine ji také trestní stíhání pro přečin podplácení, za které ji soud může poslat do vězení až na šest let.
 

klma TN.cz
Reklama