Terorismus

Ke krvavému útoku ozbrojenců v Tunisku se přihlásil Islámský stát

Teroristický útok v Tunisku - 2
Zdroj: Profimedia
Krvavý útok otřásl celým Tuniskem.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
8.9. 2020 6:56
Téma:

K nedělnímu útoku tří islamistických ozbrojenců na dva policisty v tuniském letovisku Súsa, při kterém jeden z dvojice zemřel, se v pondělí přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Podle arabské televizní stanice Al-Džazíra se organizace k činu přihlásila prostřednictvím své informační agentury Amak. V krátkém prohlášení skupina uvedla, že útok provedli její lidé.

 

"Podle fotografií měl jeden z útočníků na sobě tričko se specifickým nápisem typickým pro IS,“ citoval server stanice bývalého šéfa národní protiteroristické komise Mokhtara Bena Nasra. Zároveň zdůraznil, že je obtížné určit přesné vazby mezi organizací a jejími příznivci.

 

 

Tuniské úřady v pondělí uvedly, že kvůli útoku policisté zatkli sedm lidí a 43  vyslechli. Mezi nimi byla také manželka jednoho z útočníků, která svého může popsala jako "mučedníka.“

 

Policisté zatkli také dva bratry dalšího ze tří útočníků a člověka podezřelého z toho, že skupinku mužů k útoku najal.

 

V neděli ráno měli tři islamističtí ozbrojenci zaútočit na dvoučlennou hlídku. Nejprve měli muži na strážníky najet autem a následně je napadnout nožem. Jeden z policistů po útoku zemřel, další byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice.

 

Podle mluvčí místního ministerstva vnitra by však měl být ve stabilizovaném stavu.

 

K nedělnímu útoku v tuniském letovisku Súsa se v pondělí přihlásil Islámský stát:

TN.cz