dobrý konec

OBRAZEM: Dramatická záchrana kobylky! Hasiči se vyznamenali 

Téma:

Plzeňští hasiči včera odpoledne mezi obcemi Příšov a Nekmíř zachraňovali v jámě uvízlého koně, který tahal dřevo, s dělníky v lese. Nakonec se ho podařilo vyprostit pomocí úvazku a lan, a to přesto, že jim zásah výrazně komplikoval nepřístupný terén.

Kobyla včera při práci v lese zapadla jednou nohou do jámy a nemohla se z ní dostat ven. Bylo to ve chvíli,kdy za sebou Barunka táhla těžký kmen. Zadní noha jí v jámě zůstala a kobyla se nemohla pohnout.

 

Vyčerpané zvíře si lehlo a dělníci už s ním nemohli pohnout. Zavolali proto hasiče. Ti se ale do nepřístupného terénu nemohli dostat auty, a proto museli jít na místo s veškerou technikou asi půl kilometru pěšky. To už ale Barunka neměla vůbec sílu a ležela bezvládně na zemi. Museli proto jednat rychle.

 

GALERIE: Záchrana kobylky v lese

1
/
14
Zdroj: HZS Plzeň
Záchrana kobylky v lese - 14

 

Pomocí lezecké techniky a tří kladek, které pověsili na strom, hasiči koně zajistili a nakonec se jim ho podařilo postavit na nohy. Než se kobyla vzpamatovala museli ji hasiči několik minut podpírat. Byla vyčerpaná, i přesto s ní ale hasiči nějakou chvíli chodili, aby si lehce zraněnou nohu rozhýbala. Dělníci si ji nakonec převzali bez vážnějších poranění.

Související témata:
tn.cz / gar