Náročný zásah

Ke zraněnému museli záchranáři pěšky, z terénu ho dostal vrtulník

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Publikováno 13. 7. 2020
Téma:

Dvě záchranné akce z nepřístupných terénů mají po víkendu za sebou hasiči z jihu Moravy. V Brně museli přepravit vrtulníkem epileptika. Na Blanensku pak zachraňovali cyklistu.

Muž, který se v neděli vydal na procházku v brněnské městské části Jundrov, dostal v nepřístupném terénu v lese epileptický záchvat. Našel ho až po chvíli kolemjdoucí, který zavolal záchranku.

 

"Po epileptickém záchvatu byl pacient v polovědomí. Špatně komunikoval, jinak byl ale nezraněn. Kvůli nepřístupnému terénu jsme o pomoc žádali naše kolegy hasiče," uvedla pro TV Nova mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

 

"Jednalo se o nepřístupný terén, tam nebylo možné dojet posádkou záchranné služby a vlastně ani našimi vozidly," upřesnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Na místo proto vyrazila hasičská jednotka ve vrtulníku. Ještě před naložením na nosítka pacienta ošetřili záchranáři, kteří na místo dorazili pěšky.

 

Vrtulník pak muže transportoval na nejbližší hřiště, kde si ho převzali záchranáři. Až poté jej sanitka převezla k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

 

 

Letečtí záchranáři v neděli zasahovali i u cyklisty, který spadl z kola poblíž Jedovnic na Blanensku.

 

"Podle svědků byl v krátkodobém bezvědomí, utrpěl otřes mozku a zranění žeber a lopatky," doplnila Kropáčková.

 

Vrtulník pak i tohoto muže přepravil k posádce záchranné služby, která ho převezla na chirurgii do Vojenské nemocnice v Brně.
 

vbo TN.cz