Morava Camp u Mohelnice

Kemp na Olomoucku bere stříbro! Co se inspektorovi nelíbilo?

Na doporučení jednoho z diváků televize Nova se prázdninový inspektor vydal na Olomoucko. Morava Camp u Mohelnice nabízí všechny druhy ubytování - od hotelového pokoje až po stany. Areál postupně prochází celkovou rekonstrukcí, přesto náš štáb objevil drobné nedostatky.

Třicet pokojů v motelu, 44 dřevěných chatek a sto míst místo pro stany a stejně pro karavany. Ubytování si vyberete podle libosti a provozovatel na to sází. Během sezóny a pěkného počasí tady mají plno. Nejlépe sem dojedete autem, areál se nachází u Mohelnice vedle hlavního tahu z Olomouce na Hradec Králové.

 

Nejprve prázdninového inspektora v podobě reportéra Jana Sochy příjemně překvapila budova motelu. Všechny pokoje v něm jsou zrekonstruované, všude nový nábytek, postele čerstvě povlečené. "Každý má svou koupelnu, některé i manželské postele, máme i dva apartmány," vypočítala recepční Eliška Čapáková.

 

Oblíbené jsou dřevěné chatky. Kemp nabízí od dvoulůžkových až po největší šestilůžkové. Většina má společné sociální zařízení, na kterém nebyl cítit žádný zápach a byl tu dostatek toaletního papíru i vodovodní baterie na senzor.

 

Pozornosti inspektora ale neunikla plíseň v některých sprchách. "Uklízíme několikrát denně. Pokud máme plný kemp, není možné, aby ty sprchy byly pořád umyté," bránila se recepční Eliška Čapáková.

 

 

Ani chatky nejsou bez chyby, areál ale prochází modernizací. Polovina z nich tak pamatuje ještě minulé století. "Čtyřlůžkové chaty jsou starší, nábytek něco pamatuje, jsou tady obité rohy, a pokud koukneme na stěny, tak sem tam najdeme nějakou tu pavučinu," hlásil inspektor.

 

Místní restaurace nabízí denní menu od 125 korun, samozřejmostí je platba kartou. "Každý den je tady menu, osm jídel, na výběr dvě, tři polévky," uvedla barmanka Jitka Selingerová. "My jsme se dívali na ten jídelní lístek a říkali jsme, že by si každý vybral," chválila jedna z návštěvnic.

 

Hostům je k dispozici i společná kuchyňka. Některé sporáky by se ovšem daly lépe udržovat, když je navíc služba zpoplatněná korunou za tři minuty vaření. Poplatek zaplatíte i za použití pračky nebo návštěvu bazénu, který využívají i lidé z okolí.

 

 

V areálu se pravidelně griluje, promítají filmy. Pro děti jsou animační programy. Za pokoj v motelu dáte 1200 za noc. Nejlevnější dvoulůžková chatka vyjde levněji - na sedm set korun. 180 korun zaplatíte za karavan a stovku dáte i za stan. Parkování nebo domácí mazlíček vás pak přijdou na padesát korun.

 

I přes nedostatky, které se však dají řešit, ale měl prázdninový inspektor z areálu celkově dobrý dojem. Kempu udělil stříbro.

Jan Socha/epa TN.cz