Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

třetí summit

Trump dostal od Kima ultimátum. KLDR mu dává čas do konce roku

Kim Čong-un, Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Severokorejský diktátor Kim Čong-un prohlásil, že je ochotný se s americkým prezidentem Donaldem Trumpem setkat i potřetí, dává mu ale ultimátum. Spojené státy podle něj musí změnit postoj - dává jim čas do konce roku.

Severokorejský vůdce se ve svém oficiálním prohlášení nechal slyšet, že je ochotný přistoupit i k třetímu summitu s Donaldem Trumpem. Podmínkou ale je, že Spojené státy změní svůj postoj tak, aby vyhovoval KLDR. Informovala o tom agentura Reuters.

 

Kim prohlásil, že je ochotný počkat do konce roku. USA se do té doby prý mohou rozhodnout, jestli budou flexibilnější. "Pro Spojené státy je nezbytné, aby skončily se svým nynějším přístupem a nabídly nám nový," řekl Kim ve svém proslovu před Nejvyšším lidovém shromážděním.

 

 

Historicky poprvé se Trump s Kimem sešli v Singapuru loni v červnu. Podruhé se setkali v Hanoji letos v únoru, summit však ztroskotal - podle Kima to bylo proto, že USA měly jednostranné požadavky. Prohlásil, že jeho vztahy s americkým prezidentem jsou dobré, o setkání ale nemá zájem, pokud by se opakovala situace v Hanoji.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o druhém summitu Trumpu a Kima ve vietnamské Hanoji:

sei TN.cz