Klamavé weby

Podvodníci zneužívají jméno úřadu práce! Na tyhle stránky pozor

Úřad práce - 2
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto
Téma:

Klamavé a zavádějící internetové stránky využívají důvěřivosti nezaměstnaných lidí. Uvádějí, že nabízejí rekvalifikaci zdarma a také lákají na volná pracovní místa. Se skutečným Úřadem práce ČR však nemají nic společného.

Weby často zneužívají skutečný úřad práce dost nevybíravým způsobem. Na svých stránkách publikují adresy a otevírací hodiny reálných úřadů po celé České republice, a tak mohou být lidé snadno zmateni. Na problém upozornil portál idnes.cz.

 

Na opravdovém úřadu pak nezaměstnaní vyžadují nějakou službu, o které se dočetli na pochybném webu. Ten ale neuvádí pravdivé informace. Nejčastěji podvodníci lákají na rekvalifikační kurz. Nárok na něj ale musí nejdříve posoudit pracovník úřadu a odborná komise.

 

Provozovatelé stránek využívají velmi zavádějící názvy, namátkou třeba www.uradyprace.org, www.upcr.cz, www.urad-prace.cz. Ten poslední dokonce patří soukromé firmě, se skutečným úřadem práce ale nespolupracuje.

 

 

"Úřad práce České republiky nezodpovídá, nemá s nimi nic společného, a tudíž ani neručí za jejich obsah," uvádí Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce ČR. Dodává, že veškeré a jediné informace nezaměstnaní najdou na oficiálních stránkách Úřadu práce - www.uradprace.cz a integrovaném portálu Ministerstva práce a sociálních věcí - www.mpsv.cz.

mj TN.cz