Skončili v nemocnici

Klan kolotočářů se pohádal a porval. Má jít o členy jedné rodiny

Téma:

Majitelé kolotočů a atrakcí se večer poprali v Kladně na Chrudimsku. Podle policie šlo o členy jedné rozvětvené rodiny. Tři lidé skončili v nemocnici a šrámy má i jedna z maringotek.

Pouť měla teprve začít a jednu atrakci už přitom mají místní za sebou. Členové rodinného kolotočářského klanu se tak dlouho překřikovali, až došlo k násilí.

 

Do šarvátky se pustilo hned patnáct lidí. Podle místních mělo jít o vzdálené bratrance a strýce. "Odvezeny do nemocnice byly tři osoby, z toho jedna osoba byla nezletilá," řekla policejní mluvčí Renata Štěpánková.

 

Mají odřeniny a pohmožděniny. Kolotočáři měli mít v rukou i bejsbolové pálky. Jedná údajně poničila i dveře maringotky. Zanechala v nich několik důlků.

 

 

Plácek, kde mají stát kolotoče, nebude nejspíš velký. Rodiní příslušníci se totiž hádali kvůli tomu, že jeden tomu druhému zabral lepší místo pro atrakci.

 

Policie teď bude rozplétat, který z podnikatelů si vlastně začal. "Případ šetříme jako výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, pachateli hrozí dva roky odnětí svobody," informovala mluvčí policie.

 

 

Ani prostředí kolotočů a cirkusů není bez problémů. Ve středních Čechách zapomněli vystupující před lety na silnici dvoumetrového krokodýla a odjeli.

 

Kvůli lásce k pouťovým atrakcím se dá ovšem skončit i za mřížemi. Přesvědčil se o tom jeden mladík z Prahy. Aby měl na kolotoče, přepadával herny a trafiky.

pan, Petr Brzek TN.cz