Vykašlal se na Kratinu

Klaus ml. šokoval ODS, ve volbách do Senátu podpoří Jakla z SPD!

Ladislav Jákl, Vladimír Kratina, Václav Klaus ml.
Zdroj: Profimedia

Václav Klaus mladší se postaral o další rozvíření vod ve své domovské ODS. V senátních volbách totiž nepodpoří svého stranického kolegu Vladimíra Kratinu, ale Ladislava Jakla, který jde do voleb s podporou SPD.

"Podporuji Ladislava Jakla do Senátu. Byl by jistě neúplatným, svobodomyslným a pravicovým senátorem. Ty, které rozčiluje, že kandiduje s podporou SPD - v principu rozčiluje, že vůbec kandiduje," napsal ve statusu na facebooku Klaus mladší.

 


To však vzbudilo velkou vlnu kritiky jak v "jeho" ODS, tak u potenciálních voličů. "Zklamání. Hluboké zklamání. Podporovat tvora, co by vašim dcerám nejradši vzal volební právo, ale vlastně ne tak docela, protože vlastně o hlasy škemrá každej. No tak to ne. Taková špína patří do koše," rozčílila se pod příspěvkem jedna z komentujících.


Další ho vyzývali, ať rovnou radši přejde k SPD: "Tam se Vám bude líbit... jsou tam všichni takoví jednodušší." Rozhodnutí Klause ml. si ale našlo i své příznivce.

 

 

Předseda ODS Petr Fiala pro Aktuálně.cz řekl, že názor Klause ml. nemá nic společného se stanoviskem strany a plnou podporu strany má jen Vladimír Kratina. Stejně tak se proti vyjádření ohradil i místopředseda Martin Kupka. "Pokládám to za projev neloajality," řekl.


Václav Klaus mladší je poslední dobou svými výroky pověstný, ne však v dobrém smyslu slova. Už předevčírem řešili jeho političtí kolegové jeho zvláštní komentář k situaci s vojenskými misemi v Afghánistánu. Pro mnoho lidí je ale vyjádření o Ladislavu Jaklovi mnohem větší průšvih.


Ladislav Jakl dřív figuroval jako ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky ještě za Václava Klause staršího. Jeho jméno provázelo hned několik skandálů, jedním z nejzávažnějších bylo, když v roce 2016 prohlásil, že bylo volební právo žen chyba. V roce 2013 se také - neúspěšně - snažil kandidovat na post prezidenta. Nyní figuruje v SPD Tomia Okamury.

 


Vladimír Kratina je současným kandidátem na senátora za ODS ve volebním obvodě Praha 2. Mimo politiku je hercem, figuruje například v oblíbeném "nováckém" seriálu Ulice.
 

nor TN.cz