Dopadla do moře

KLDR odpálila další raketu, nejspíš z ponorky! Uletěla stovky kilometrů

KLDR testovala střelu z ponorky - 11
Zdroj: APTN
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 2. 10. 2019
Téma:

Jen několik hodin poté, co se Pchjongjang s Washingtonem dohodly na obnově jednání o jaderném odzbrojení, odpálila KLDR balistickou střelu. Podle americké armády šlo o raketu, která se běžně odpaluje z ponorky.

Raketa byla odpálena z místa nedaleko města Wonsan ve středu krátce po sedmé hodině ranní, informovala jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na armádu. Střela dosáhla výšky 910 kilometrů a uletěla asi 450 kilometrů, než dopadla do Japonského moře.

 

Podle jihokorejské i americké armády Severokorejci vypálili střelu typu Pukguksong, která je určena ke startu z ponorky. Rakety vypalované z ponorky se hůře detekují a mohou být odpáleny blíže nepřátelskému území.

 

Jihokorejská armáda původně informovala o tom, že Severní Korea odpálila dva neidentifikované projektily. Mluvčí japonské vlády Jošihide Suga ale uvedl, že šlo o jednu střelu, která se po startu rozlomila. Informuje o tom portál CNN.

 

 

Jedna z částí měla dopadnout do japonské Výlučné ekonomické zóny (EEZ). Žádné škody ani zranění zatím nejsou hlášeny. Japonský premiér Šinzo Abe odsoudil krok Severní Koreje jako porušení rezoluce OSN.

 

Test nastal jen několik hodin poté, co se Spojené státy a KLDR dohodly na obnově jednání, které mají vést k denuklearizaci Korejského poloostrova. První schůzka se má uskutečnit 5. října. Od kvěna, kdy jednání ztroskotala, vypálila Severní Korea už 11 střel, většina z nich byla krátkého doletu.

TN.cz