Gang nezahálel

Kleště, skalpely i zubařské křeslo. Policisté v Nizozemí našli mučírnu!

Petr Zelený
Petr Zelený
8.7. 2020 9:57
Téma:

Nizozemské úřady se pochlubily bizarním a děsivým objevem. Zdejší policisté totiž na jihu země objevili přepravní kontejnery, které šestičlenný gang upravil na vězeňské cely/mučírny. V jedné z nich bylo zubařské křeslo, do nějž mohla být případná oběť přivázána.

Policisté do skladiště ve městě Wouwse Plantage poblíž belgické hranice vtrhli už 22. června, úřady o zásahu ovšem informovaly až nyní.

 

V poutech skončilo šest mužů, kteří jsou podezřelí z únosů a braní rukojmích. Muži zákona také objevili šest upravených nákladních kontejnerů, které gang přestavěl na vězeňské cely, píše americká CNN. Zajistili také sbírku "zbraní," mezi nimiž nechyběly například různé zahradnické nůžky či podobné nástroje.

 

"V každé z cel byla v podlaze i stropě zabudovaná pouta, ke kterým bylo možné někoho ve stoje připevnit. Pokoje byly pokryté zvukotěsnými panely a tepelnou izolační fólií," uvádí se v prohlášení nizozemských úřadů.

 

 

V jednom z kontejnerů dokonce stálo i zubařské křeslo s popruhy určenými k připoutání rukou i nohou. A poblíž ležely tašky s věcmi, o nichž se policie domnívá, že mohly sloužit buď k mučení, nebo alespoň k zastrašování obětí.

 

"Policie našla mimo jiné zahradnické nůžky, ruční pilu, skalpely, kleště, další pouta či černé pytle vhodné k zakrytí hlavy," vyjmenovávají úřady.

 

Kromě toho muži zákona při zásahu zajistili také několik kradených aut, sedm pistolí a čínskou variantu útočné pušky AK-47. Dohromady u podezřelých objevili 25 různých zbraní.

 

 

Vyšetřovatelé se gangu dostali na stopu už v dubnu, kdy se jim podařilo prolomit šifrovanou komunikaci, kterou muži používali k plánování. Díky tomu bylo možné zjistit, koho chtějí zločinci unést a eventuálně mučit.

 

Policisté samozřejmě lidi, které si gang vytipoval, varovali, ti se schovali a k žádným únosům tak nedošlo. Kriminalisté také velmi bedlivě kamerami sledovali skladiště, které gangu sloužilo jako základna.

Související témata:
TN.cz