PROBLÉMY CESTOVEK

Klienti beznadějně čekají, cestovky ale peníze vracet nebudou

Lucie Šprinclová
Lucie Šprinclová
Publikováno 21. 4. 2020

Cestovní kanceláře už nemohou finanční prostředky za zrušené zájezdy vracet, protože je nemají. Zaslaly je totiž svým smluvním partnerům. Lidem tedy nezbývá nic jiného než se spokojit s vouchery. Vláda bude údajně jejich situaci ještě řešit. Jak se k celé situaci nyní cestovní kanceláře staví, se podívejte v rozhovoru s advokátkou Barborou Masařovou.

Cestovní kanceláře možnost nabízet poukazy podle dosavadních informací vítají. Vouchery platí v tzv. ochranné době, která končí 31. 8. 2021. Pokud dovolenou ale do té doby klienti nevyužijí, peníze jim cestovky vrátí. K tomu musí zákazníkovi nabídnout zájezd, který je stejné nebo vyšší jakosti.

 

"Cestovní kanceláře teď nejvíce řeší problémy s leteckými společnostmi a hotely. Tady možnosti vrácení plateb příliš zatím nefungují. Proto mají cestovní kanceláře problém s vracením peněz svým zákazníkům. Apelují tedy na klienty, aby vyčkávali a uvidí se, jak se situace vyvine dále,“ říká Barbora Masařová.

 

 

Poukazy budou chráněny zárukou pro případ úpadku cestovní kanceláře. Nabízí vouchery i vaše cestovní kancelář? Více se dozvíte ve videu pod titulkem článku.

TN.cz