PROBLÉMY CESTOVEK

Klienti beznadějně čekají, cestovky ale peníze vracet nebudou

Lucie Šprinclová
Lucie Šprinclová
21.4. 2020 14:32

Cestovní kanceláře už nemohou finanční prostředky za zrušené zájezdy vracet, protože je nemají. Zaslaly je totiž svým smluvním partnerům. Lidem tedy nezbývá nic jiného než se spokojit s vouchery. Vláda bude údajně jejich situaci ještě řešit. Jak se k celé situaci nyní cestovní kanceláře staví, se podívejte v rozhovoru s advokátkou Barborou Masařovou.

Cestovní kanceláře možnost nabízet poukazy podle dosavadních informací vítají. Vouchery platí v tzv. ochranné době, která končí 31. 8. 2021. Pokud dovolenou ale do té doby klienti nevyužijí, peníze jim cestovky vrátí. K tomu musí zákazníkovi nabídnout zájezd, který je stejné nebo vyšší jakosti.

 

"Cestovní kanceláře teď nejvíce řeší problémy s leteckými společnostmi a hotely. Tady možnosti vrácení plateb příliš zatím nefungují. Proto mají cestovní kanceláře problém s vracením peněz svým zákazníkům. Apelují tedy na klienty, aby vyčkávali a uvidí se, jak se situace vyvine dále,“ říká Barbora Masařová.

 

 

Poukazy budou chráněny zárukou pro případ úpadku cestovní kanceláře. Nabízí vouchery i vaše cestovní kancelář? Více se dozvíte ve videu pod titulkem článku.

TN.cz