Výbuch plynu

Klinikou v Teheránu otřásla exploze. Zemřelo 19 lidí, 20 zachránili

Eva Pavelková
Eva Pavelková
1.7. 2020 9:10
Téma:

Při explozi v íránském hlavním městě zemřelo 19 lidí, dalších šest se zranilo. Podle teheránských úřadů vybuchl plyn na klinice, která poté začala hořet.

Na sociálních sítích se objevilo několik videí, které mají zachycovat explozi na teheránské zdravotní klinice, z níž poté stoupá hustý černý dým. Kromě výbuchu jsou na záběrech vidět také hasiči, kteří k budově přistavili žebřík, aby se dostali na střechu.

 

Úřady nejdříve hovořily o 13 obětech, mluvčí hasičů Jalal Maleki ale poté potvrdil, že bilance vzrostla na 19. Dalších šest lidí se při výbuchu a následném požáru zranilo. Hasiči museli zachránit dohromady 20 lidí, informovala agentura AP.

 

 

Náměstek teheránského guvernéra Hamid Reza Goudarzi pro státní televizi uvedl, že příčinou požáru byl zřejmě unikající plyn ze zásobníku. K místu se začali ihned sbíhat lidé z nedalekého tržiště Tajrish Bazaar. Policie poté uzavřela přilehlé ulice.

 

Minulý týden otřásla exploze vojenskou základnou nedaleko Teheránu. Podle ministerstva obrany vybuchl plyn unikající z nádrže. Žádné oběti ani zranění nebyly hlášeny.

Související témata:
TN.cz