Trpělivost došla

Kluk utekl z "pasťáku" už 14krát! Teď ho zavřou do vězení

Téma:

Desítky policistů už 7 měsíců zaměstnává 17letý chovanec výchovného ústavu v Hostinném. Nenapravitelného útěkáře a zloděje chytali policisté po celé republice už 14krát. V pondělí si pro něj museli jet až do Bavorska, kde byl chycen při krádeži. I soudci už s ním došla trpělivost a poslal ho do vazby.

Tomuhle mladíkovi se ve výchovném ústavu zjevně nelíbí. Neustále z něj mizí. Z vazby, kam ho ve středu poslal soudce v Trutnově, už to asi nepůjde. Mladík pobýval střídavě na svobodě a střídavě ve výchovném ústavu. Za posledních 7 měsíců má na kontě 14 útěků.

 

Zabránit mu v útěku z výchovného ústavu je prý prakticky nemožné. "Jsme především školské zařízení, prvotní naší náplní je starat se o vzdělání," uvedl ředitel Výchovného ústavu Hostinné Petr Chlumák.

 

Během útěků se hoch stal odborníkem na krádeže. "Kradl cigarety, alkohol, potraviny, jízdní kola," vypočítala policejní mluvčí Šárka Pižlová. Poprvé byl odsouzen k podmínce za krádeže loni v srpnu. Od té doby je na útěku prakticky nepřetržitě a trestní oznámení přibývají, například v Jičíně nebo v Trutnově.

 

 

A přestože před 14 dny všem slíbil, že už neuteče, v pondělí kradl jízdní kola až v bavorském Landshutu, 420 kilometrů od Hostinného. "Za provinění krádeže mu hrozí poloviční trest než u dospělého, to znamená 1,5 roku," doplnila Pižlová.

 

Přestože je to zkušený zločinec, podle věku je stále mladistvý, a to je také důvod, proč jeho obličej nemůžeme ukázat. Doufejme, že až vyjde v 18 z vězení, už nebude důvod k tomu, aby se v televizi jeho, tentokrát už nerozmazaný obličej, objevil.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Filip Pultar/epa TN.cz