Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2018 17:58
trest si odpykal

Kněz, který zneužíval věřící ženy a obtěžoval dívku, je na svobodě

Zdroj: TV Nova

Bývalý havlíčkobrodský kněz Erik Tvrdoň, který byl pravomocně odsouzen ke třem letům vězení za pohlavní zneužívání a sexuální nátlak na několik věřících žen, už je na svobodě. Trest si odpykal a byl propuštěn z pardubické věznice.

Podle soudu pohlavně zneužil čtyři ženy a navíc bývalý havlíčkobrodský kněz Erik Tvrdoň obtěžoval i teprve 13letou věřící dívku. Tu měl nahou osahávat a nechat si posílat její erotické fotky. Vše se provalilo v únoru 2014, když na chování kněze upozornila jedna ze zneužívaných žen.

 

Po několika odvoláních ho soud poslal na tři roky do vězení. Hrozil mu přitom původně až 10letý trest. Teď už je volný. Na svobodu byl Tvrdoň propuštěn na začátku května , za mřížemi si odpykal celý tříletý trest.

 

Kam jeho kroky povedou dál zatím není úplně jasné. Podle informací televize Nova by se Tvrdoň chtěl stát kaplanem a pomáhat ve věznicích odsouzeným. To by ovšem musel požádat některého z biskupů o znovu vysvěcení.

 

"Pan Tvrdoň byl zbaven kněžské služby, požádat samozřejmě může o cokoli, tyto případy se posuzují případ od případu," vysvětlil mluvčí královéhradecké diecéze Pavel Sršeň.

 

 

V jeho případě by ovšem znovu přijetí mezi kněží bylo vzhledem k jeho minulosti a pravomocnému rozsudku podle všeho velmi problematické.
 

David Pik/klma tn.cz / TV Nova