Nepříznivé podmínky

Kočka byla na stromě 8 dní! Zachránili ji až díky pamlsku

Záchrana kočky ze stromu
Zdroj: zpravy@nova.cz
Kočka Kessi je na stromě už 8 dní
Téma:

Před osmi dny na strom ve městě Ostravice vyšplhala kočka Kessi. Kočička se dostala až do 17 metrů, zachránit se ji podařilo až díky nabídnutému pamlsku.

V roce 2016 paní z Ostravic adoptovala z bohumínského útulku kočku Kessi. Kočička Kessi před osmi dny vylezla na strom, na kterém zůstala uvízlá až do středy. I přes pomoc hasičů a horolezců se kočku nedařilo dlouhé dny dostat dolů.

 

Kessi uvízla ve výšce 17 metrů. "Zpočátku jsem si myslela, že až dostane hlad, tak sleze, ale velmi jsem se mýlila," napsala TN.cz majitelka Kessi.

 

 

Po zveřejnění příspěvku na facebooku s prosbou o pomoc se na paní už někteří lidé obrátili. Zachránil ji nakonec statečný mladík, který do výšky vylezl i s pamlskem pro vyhladovělé zvíře.

 

 

"Kočka byla už tak vysílená, že neměla sílu nikam utéct," popisuje záchranu majitelka. Mladému muži se podařilo kočku dostat z pasti díky makrele. Když vyhladovělá kočka ucítila potravu, okamžitě se po ní vrhla.

 

Dole se pak Kessi shledala se šťastnou majitelkou. Ta mladému zachránci dojatě děkuje. "Byl to moc milý chlapec. Bylo na něm vidět, že má ráda zvířata," řekla šťastně.

 

reg TN.cz