Nebezpečné ozbrojování

Kočner má na krku další obvinění! Policisté u něj našli náboje

Marián Kočner, Ján Kuciak,
Zdroj: Profimedia, Policie
Kočner byl obviněn z dalšího trestného činu
Téma:

Dva muži, kteří figurují v kauze Kuciak, byli znovu obviněni. Marian Kočner a Tomáš Szabó čelí obvinění z nedovoleného ozbrojování a obchodování se zbraněmi. Za to jim hrozí až pět let vězení, oba jsou ve vazbě kvůli jiným činům.

"Marian K. si obstaral 60 ks nábojů (český výrobce), které nelegálně zadržoval v rodinném domě v Bratislavě. Tomáš Sz. přechovával doma 14 nábojů od českého, československého a maďarského výrobce," uvedla slovenská policie na sociálních sítích.

 

Náboje objevili kriminalisté při policejních raziích loni na podzim. U kontroverzního podnikatele Kočnera v Bratislavě zasahovali v říjnu, u Szabóa v Kolárově už v září. Oběma mužům hrozí rok až pět let ve vězení. "Oba jsou ve výkonu vazby za jiné skutky," doplnili policisté.

 

 

Tomáš Szabó čeká ve vazbě na soud kvůli obvinění, že loni v únoru zastřelil investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou v jejich domě ve Velké Mači. Spolu s ním byli v případu dosud obviněni další čtyři lidé.

 

 

Martiana Kočnera, který si měl vraždu redaktora portálu Aktuality.sk podle policie objednat, do vazby soud poslal pro obvinění v případu tzv. televizních směnek. Kuciak v minulosti psal o jeho "mafiánských praktikách" a Kočner mu podle zveřejněného telefonátu vyhrožoval.

 

Novináře Kuciaka a jeho partnerku Kušnírovou objevili policisté mrtvé v neděli 25. února 2018. Útočník je podle soudních lékařů zastřelil zřejmě ve středu večer. V ten den také rodiny s Kuciakem a Kušnírovou naposledy mluvili.

epa TN.cz