Neúspěšní kandidáti

Horáček i Hilšer za Drahošem přijeli do štábu. Objali se a připili

Téma:

Do druhého kola prezidentských voleb postoupí Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Mezi poraženými skončili například i Michal Horáček či Mirek Topolánek. Co doporučili svým voličům?

Prezidentský kandidát Michal Horáček v druhém kole podpoří Jiřího Drahoše. Nabídl mu i prostor na billboardech, které má pro období mezi oběma koly voleb předplacené.

 

Horáček také v sobotu večer dorazil do Drahošova volebního štábu v kulturním prostoru La Fabrika. Poblahopřál mu k úspěchu ve volbách a popřál hodně sil do dalšího boje. Oba muži se pak objali.

 

 

Za Drahošem do La Fabriky přijel také další neúspěšný kandidát Marek Hilšer. "Panu Drahošovi jsem předal symbolické srdce, a doufám, že to bude on, který ho přinese na Pražský hrad. Kandidovali jsme proti sobě, ale bijeme se za stejné hodnoty. Děkuji , že jsme spolu mohli vést gentlemanský souboj o vaše hlasy," napsal Hilšer na facebook.

 

 

I Hilšer tak před druhým kolem podpořil Drahoše. "Je dobře, že bude druhé kolo! Moc díky všem, dokázali jsme moc!" vzkázal svým voličům. Doporučení pro druhé kolo jim ale zatím nedal, sám ale bude Drahoše volit. "Mrzí mě výsledek pana Kulhánka. V druhém kole si vyberu pana Drahoše, jsem rád že postoupil!" napsal na svém twitteru.

 

I bývalý premiér Mirek Topolánek vyzval před druhým kolem voleb hlavy státu své voliče, aby hlasovali pro někdejšího předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Má podle něj šanci porazit současného prezidenta Miloše Zemana. Po sečtení zhruba osmdesáti procent okrsků měl Topolánek čtyři procenta a uznal svou porážku. Popřál posupujícím do druhého kola.

 

"Chtěl bych vyzvat všechny podporovatele, aby dali hlas Drahošovi, bude to dobrá volba pro Českou republiku. Ve druhém kole, pokud se síly spojí, nebude bez šance," uvedl Topolánek na tiskové konferenci ve svém štábu. Zatím nechtěl hodnotit důvody svého neúspěchu.

 

Jak dopadly volby ve vaší obci, si prohlédněte tady.

 

Pavel Fischer, který skončil na třetím místě se ziskem přes 10 procent po telefonickém hovoru s Jiřím Drahošem uvedl, že ho podpoří ve druhém kole. "Po telefonickém hovoru s panem Jiřím Drahošem, který mne ujistil o souhlasném stanovisku v klíčových otázkách, mu vyjadřuji plnou podporu pro druhé kolo prezidentské volby. Doporučuji vám, mým voličům a podporovatelům, abyste udělali totéž. Děkuji za vaši obrovskou podporu!" napsal Fischer na svůj twitterový účet.

 

 

Jiří Hynek chce přes neúspěch v prezidentských volbách do politiky. Zda podpoří Zemana, nebo Drahoše oznámí až den před druhým kolem voleb.

 

Hannig před druhým kolem doporučil svým voličům hlasovat pro Zemana. Je rád, že splnil svůj cíl, aby s minimálními náklady na kampaň byl předposlední.

 

Vratislav Kulhánek podpoří ve druhém kole prezidentské volby Jiřího Drahoše. Ze svého posledního místa je zklamaný. Soudí, že mu uškodil jeho postoj k euru.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vrl TN.cz