Co se děje?

Kolaps dopravy v Brně: Na průjezd centrem potřebujete dvě hodiny!

Kolona v Brně
Zdroj: Profimedia
Téma:

Doprava v Brně má hodinové zpoždění, řidiči potřebují na průjezd centrem ještě delší dobu. Do města podle dopravního podniku přijelo hodně lidí a snaží se nakoupit dárky na Vánoce.

V brněnských tramvajích a autobusech čekají i hodiny tisíce cestujících. Do centra totiž přijelo velké množství lidí z okolních vesnic i z Brna a snaží se na poslední chvíli obstarat vánoční dárky. Podobná situace dá podle dopravního podniku očekávat i v následujících dnech.

 

"Z důvodu blížících se vánočních svátků a tím souvisejícího zvýšeného množství vozidel na území města Brna kolabuje veškerá doprava. Vozy MHD nabírají zpoždění až 70 minut. Nejvíce zpožděné vozy se snažíme nahrazovat záložními autobusy," uvedl dopravní podnik na Facebooku.

 

Nejvíce aut se prý nachází na jihu města poblíž hlavního vlakového nádraží. "Nejkritičtější situace je v ulicích Svatopetrská, Křenová a v okolí Vaňkovky," sdělila portálu IDNES.cz mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

 

 

V komentářích na facebookových stránkách dopravního podniku se objevují rady pohybovat se po centru pěšky. „Pěškobus oléé, z Hladíkovy na hlavas bez problémů, bus jsem nechal za zády. Šťastnou cestu, radši běžte pěšky přes centrum,“ doporučuje třeba Lukáš Glöckner.

 

Problémy v dopravě zaznamenali Brňané už minulý víkend a podobné komplikace předpokládá dopravní podnik až do Vánoc. Nejhustější provoz čeká poblíž nákupních center.
 

epa TN.cz