rušení spojů

Kolaps na železnici! Kvůli poruše nabíraly vlaky obrovské zpoždění

Porucha trakčního vedení v Praze Vršovicích komplikovala od úterních brzkých ranních hodin železniční dopravu. Vlaky nabíraly velké zpoždění, některé spoje byly úplně zrušeny. Do normálu se situace vrátila až po poledni.

"Lokomotiva strhla v 3:43 při odjezdu svým sběračem trakční vedení. Provoz je v těchto chvílích zastaven mezi stanicemi Praha Vršovice a Hostivař. Mezi Vršovicemi a hlavním nádražím byl provoz obnoven krátce po sedmé hodině ráno," řekl TN.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

 

Od rozednění byli na místě elektrikáři SŽDC a snažili se poruchu trakčního vedení opravit.

 

"Vlaky linky S9 jsou vedeny po objízdné trase přes stanici Praha Libeň. Stanice Praha Strašnice zastávka a Praha Vršovice nejsou obsluhovány. Vlaky 91XX Praha Horní Počernice - Strančice a zpět, jedou po odklonové trase mimo stanice Praha Strašnice zast., Praha Vršovice a PRAHA HL. N. Vlaky náhradně zastavují ve stanici Praha Libeň," uvádí na svých stránkách České dráhy.

 

 

Porucha komplikovala také dálkovou dopravu. Vlaky směrem na Moravu i na západ Čech nabíraly velké zpoždění v řádech desítek minut.

 

Některé spoje byly úplně zrušeny. Neodjel například rychlík mezi Prahou a Plzní, osobák ve směru na Benešov, Říčany či spoj mezi Českým Brodem a Úvaly.

 

Katastrofální stav byl celé dopoledne na většině vlakových spojů v okolí Prahy, upozorňoval PID na sociálních sítích. Nejhorší situace i před polednem byla na trati Praha - Beroun.

 

Provoz v plném rozsahu se podařilo obnovit až krátce po poledni.

 

Včerejší evakuace vlaku v Dolních Počernicích. Vlak najel do dopravního značení: 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom TN.cz