Královská rodina

Harry naštval kamarády z armády. Toto říkají o jeho úctě ke královně

Princ Harry, James Glancy
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a James Glancy
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 13.1. 2020 15:51
Téma:

Rozhodnutí prince Harryho a jeho ženy Meghan vzdát se královských povinností a žít jako "obyčejní lidé" se nesetkalo právě s pochopením okolí. Harryho kolega z armády, válečný hrdina a bývalý kapitán v britském královském námořnictvu James Glancy prince zkritizoval za jeho polovičatý přístup ke královským povinnostem.

Nelíbí se mu, že na jednu stranu chce utéct od dvora, ale na druhou si plánuje ponechat všechny výhody plynoucí z jeho postavení. Odsoudil ho za to, že se snaží "privatizovat monarchii" a své plány na útěk od "princování" ani řádně neprodiskutoval s její výsosti. Obojí považuje za projev odporného nedostatku úcty ke královně.

 

Za působení v armádě prince Harryho pochválil, stejně jako účast na charitativní činnosti a jeho zásluhy jako státního úředníka a účastníka misí v Afghánistánu. Řekl ale, že jeho chování za poslední rok nebylo hodné kapitána britské námořní pěchoty: "Máme tolik úcty ke Královským, protože celý svůj život zasvětili této zemi a slouží jí a nikdy se neptali na obchodní příležitosti ani nic podobného."

 

 

Podle informací magazínu the Sun Glancy mluvil i s dalšími "královskými mariňáky", kteří jsou stejně jako on znechucení Harryho přístupem. "Každý souhlasí s tím, že pokud se chce vzdát svých funkcí a odjet se svou ženou do zahraničí, má na jiný život absolutně nárok a má právo žít v zahraničí, ale nemůže to udělat půl na půl. Buď jste uvnitř, nebo venku," shodují se.

 

Myšlenka privatizace monarchie Harryho kolegy z armády rozčílila ještě víc. Harry si totiž plánuje ponechat veškeré tituly, za které mu náleží peněžní renta. "Nemůžu se obrátit na svého šéfa a říct mu: 'Budu žít v jiné zemi, ale nebude ti vadit mi pořád platit?'," rozčiluje se Glancy, podle kterého dostává voják zaplaceno za službu zemi, ke které se hlásí a nejde zároveň dělat kariéru jako člen královské rodiny.

 

 

Před svým loňským rodinným výletem do Kanady se princ Harry účastnil soukromého večírku v Londýně, kde byl čestným hostem. Podle bývalé redaktorky časopisu Vogue Alexandry Shulmanové byl značně nenaladěný a rozmrzelý kvůli neustálým dotazům ohledně jeho ženy Meghan, která zůstala doma s malým Archiem.
 

TN.cz