Policie pátrá

Kolem domu u Prahy se motal neznámý muž, může pomáhat gangu

Pátrání po totožnosti muže - Petříkov
Zdroj: Policie ČR
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 21. 1. 2020
Téma:

Středočeští policisté pátrají po totožnosti neznámého maskovaného muže, který se minulý čtvrtek v noci motal kolem rodinného domu v Petříkově u Prahy. Starosta obce si myslí, že mohl dům obhlížet a mapovat situaci.

"K uvedenému případu došlo ve čtvrtek 16. ledna mezi druhou a čtvrtou hodinou ráno. V rámci prověřovaného oznámení se policistům podařilo získat kamerový záznam, na kterém je v inkriminovanou dobu zachycen pohyb neznámé osoby," popsal policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

 

Výpověď neznámého muže je pro vyšetřovatele zásadní, proto prosí o pomoc veřejnost. "Informace k osobě, jakož i k samotnému případu, mohou občané policistům sdělit na telefonních číslech 974 867 160 a 725 961 501, případně zaslat e-mailem na adresu poj.oo.kamenice@pcr.cz, či prostřednictvím linky 158," žádá Chalupa o pomoc.

 

Muž je podezřelý z porušení domovní svobody.

 

 

Podle starosty Petříkova Miloše Kačírka pachatel tu noc navštívil v obci víc pozemků. "Máme to potvrzené i z jiných kamerových systémů. Podle mě si domy prohlížel a mapoval situaci, k tomu se přikláněla i policie,“ řekl Kačírek Lidovým novinám.

 

Nedá se tedy vyloučit, že neznámý maskovaný muž funguje jako tipař gangu vykradačů domů, který má v regionu na svědomí desítky vloupání.

 

"Toto nebudu komentovat, jedná se o spekulace," reagoval na dotaz TN.cz Chalupa.

 

Připomeňte si řádění gangu v reportáži:

 

TN.cz