Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 6. 2018
velký přehled kde je nejlevněji?

Kolik dáte na dovolené za kávu či točené pivo? Někde jen pár kaček

Žena s pivem
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Pak vás bude jistě zajímat, jak je ve vámi vybrané zemi draho a kolik peněz je vhodné si s sebou vzít. Podívejte se do našeho přehledu.

Když se člověk chystá na dovolenou, počítá s tím, že to nebude úplně zadarmo. Není ale žádným tajemstvím, že v každé zemi je jinak draho. Zatímco na Slovensku jsou ceny zboží a služeb srovnatelné s těmi našimi, v západní Evropě už je pro nás draho.

 

Naopak jako králové se budete cítit například v Bulharsku nebo Egyptě. Tam za většinu věcí zaplatíte v přepočtu daleko méně než u nás. Celkem v pěti z jedenácti zemí, do kterých Češi jezdí nejčastěji, nakoupíme za českou tisícovku víc než doma. Konkrétně jde o Bulharsko, Turecko, Maďarsko, Chorvatsko a Slovensko.

 

 

111

GALERIE: Ceny na dovolené v jednotlivých zemích

Ceny na dovolené - Velká Británie

Hodnocení:

 

Nejvíc si za tisícovku stejně jako loni koupíme v Bulharsku, kde má hodnotu 1466 korun. Naopak nejméně za tisíc českých korun dostaneme ve Francii, kde má hodnotu pouhých 660 Kč. Na podrobný přehled se podívejte tady.

 

 

Podívejte se v galerii, ve kterých zemích si pořídíte nejlevněji šálek kávy či na kolik vás na dovolené přijde pivo. Údaje pocházejí z webu Numbeo.com, který se zaměřuje na srovnání cen zboží a služeb ve městech po celém světě.

mom TN.cz