výdaje na dovolené

Kolik dáte v Bulharsku za jídlo? Reportér se zaměřil i na jiné ceny

Jan Zálužský
Jan Zálužský
23.6. 2021 21:57
Téma:

Druhým dnem je reportér TV Nova Jan Zálužský v Bulharsku, kde zjišťuje, co tam na české turisty čeká a na co se mohou těšit. Ve středu se zaměřil na ceny a vyzkoušel si některé vodní sporty. Zjišťoval například, kolik stojí půjčení lehátek na pláži nebo zda se dá koupit dobrý oběd do 100 korun.

Od většiny hotelových komplexů v Albeně to je na pláž několik desítek metrů. Ta, na kterou se vydal reportér, je písčitá s délkou přes šest kilometrů a pyšní se certifikací Modré vlajky. Ta se uděluje plážím a přístavům na základě přísných kritérií týkajících se kvality vody, ochrany životního prostředí a bezpečnosti.

 

Každý hotel má svá barevně označená lehátka. Vetšinou jsou zdarma. Stačí ale jen pár metrů a už jsou soukromá a za ta se platí. Za plážový set se platí tři leva na celý den. To je v přepočtu necelých 40 korun.


V Albeně dbají i na bezpečnost. Ve střehu je tu téměř 50 proškolených plavčíků. Jaký mají výhled na moře ze stanovišť, si vyzkoušel i Jan Zálužský.

 

 

"Albena je vyhledávané turistické letovisko nejen kvůli krásným plážím, ale i díky unikátnímu mikroklimatu. Z jedné strany je totiž obklopena Černým mořem a z drihé strany rozsáhlou přírodní rezervací," sdělila mluvčí cestovní kanceláře Čedok Eva Němečková.

 

Půjčení vodního skútru na 20 minut vyšlo reportéra na necelých 600 korun. Stálo to za to. "Nabízíme na pláži například jízdu na vodním banánu nebo šlapadla, ceny jsou různé, klidně od dvaceti leva," shrnul pracovník půjčovny vodních sportů Vilimir.


Cenové relace štáb ale zajímaly i u jídel. Za 200 korun se dobře najedli dva lidé. K prvnímu chodu měli vepřové maso na grilu a druhý chod byla čerstvá ryba z Černého moře.

 

 

PRŮMĚRNÉ CENY V LETOVISKU ALBENA

Pivo: 20 – 30 Kč
Limonáda: 25Kč
Káva: 30 Kč
Voda (1 litr): 25 Kč
Zmrzlina: 30Kč
Oběd: 120 Kč


"Po dvou dnech v Albeně si tuto turistickou oblast budu pamatovat jako místo vhodné převážně pro rodiny s dětmi, ale díky pozvolnému vstupu do moře i pro starší ročníky," zhodnotil Jan Zálužský.

 

Teplota moře v Bulharsku se pohybuje okolo 21 stupňů:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz