VIDEO Neštěstí na pouti

Kolotoč se při jízdě rozlomil, trosky zavalily lidi! 28 zraněných

Téma:

Ve španělském městě San José de la Rinconada se na pouťové atrakci zranilo 28 lidí. Kolotoč, na kterém byly desítky lidí, se při jízdě rozlomil. Trosky některé z nich zavalily.

K nehodě došlo ve španělském městě nedaleko Sevilly v noci na sobotu. Kolem druhé hodiny ráno se rozlomila atrakce, na které v té chvíli bylo několik desítek lidí. Píše o tom portál El País.

 

Někteří návštěvníci zůstali uvěznění pod troskami kolotoče. Zranilo se dohromady 28 lidí, devět z nich muselo být přepraveno do nemocnic. Zbývajících 19 lehce zraněných bylo záchranáři ošetřeno na místě.

 

 

Mezi zraněnými je pět dětí. Nejhůře dopadla 13letá dívka, která utrpěla těžké zranění hlavy a nohou. Měla by ale být mimo ohrožení života. Kromě ní zůstávají v nemocnici ještě dva lidé. Na sociálních sítích se mezitím objevily fotky a videa, které zachycují neštěstí a dění po něm.

 

 

Policie už zahájila vyšetřování s cílem zjistit, co přesně se stalo. Zábavní park je v provozu od roku 2001 a prošel všemi bezpečnostními prohlídkami, které úřady vyžadovaly. Ty se dělají několikrát ročně.

 

 

"Z této nehody jsme naprosto oněměli. Doufáme, že naši chlapci a děvčata se zotaví z toho, co zažili - jak psychicky, tak fyzicky. Park jsme uzavřeli a zahájili vyšetřování," sdělil starosta Javier Fernandez.

epa TN.cz