Nákaze navzdory

Koncert jako ze sci-fi filmu. Kvůli covidu fanoušci křepčili v bublinách!

Petr Zelený
Petr Zelený
30.1. 2021 12:31
Téma:

Experti v souvislosti s pandemií koronaviru často mluví o bublinách. Zatímco oni ale myslí bubliny sociální, americká rocková kapela The Flaming Lips (Hořící rty) bere bubliny doslovné. A její členové i fandové skupiny v nich tak absolvovali o minulém víkendu v Oklahomě hned dva koncerty.

Na každé vystoupení se vešlo sto "vesmírných" koulí, z nichž každá pojme až tři diváky. Bubliny jsou vybavené lahví vody, vestavěným větrákem, reproduktorem a také cedulí s nápisy: Musím čurat/Je mi vedro. Nápad je z hlavy frontmana kapely Wayna Coynea, který se během vystoupení rád vypraví do davu fanoušků v kouli na zorbing, píše BBC.

 

Coyne před koncerty řekl, že "jsou bezpečnější než cesta do obchodu." Koncerty přitom měla kapela původně odehrát už v prosinci, ale odložila je poté, co v Oklahomě a okolí prudce přibylo nakažených s covidem.

 

 

Kapela provedla jakousi testovací jízdu pro fanoušky už v říjnu, loni také s jednou písní odzpívanou v bublinách vystoupila v americké televizní talkshow.

 

"Je to velmi divná a omezená událost. Ale ta divnost je tu proto, abychom si mohli užít koncert a nevystavili své rodiny a další lidi riziku (nákazy)," obhajuje "bublinové" vystupování přímo Coyne.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz